ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

ЧИ СКАЖУТЬ ЗАКАРПАТЦІ НАТО "ТАК" ?

  25 сентября 2023 понедельник
  Аватар пользователя Гость
  Неопределенный

  В Ужгородському прес-клубі відбудеться засідання, на якому журналісти дізнаються про проведення в Ужгороді акції «НАТО-ТАК».

  Акція проводитиметься 12 жовтня за підтримки Інформаційного Центру НАТО та Посольства Словацької Республіки в Україні Закарпатською обласною організацією Всеукраїнської молодіжної Громадської організації «Молодіжний союз «Наша Україна».
  На Театральній площі з 11.00 до 15.00 триватиме показ фільму Вадима Кастеллі «Свій чи чужий». Організатори акції презентуватимуть ужгородцям інформаційні матеріали стосовно принципів діяльності організацій НАТО та перспективи членства України в Північно Атлантичному Альянсі, — розповів один з організаторів акції Іван Стряпко.
  Його колега Оскана Аврамчук зауважила, що однолітки організаторів акції, молоді ужгордці, студенти здебільшого позитивно оцінюють можливість вступу України до НАТО. Більшість же побоювань молоді стосуються загрози втягування України у збройні конфлікти.

  «Сьогодні існує загроза військового втручання до України, адже це одна з найпривабливіших країн Європи, тому ми потребуємо гарантій безпеки. Нейтралітет не може нам їх забезпечити. Вважаємо, що єдиною альтернативою є об’єднання з іншими країнами, які вже виробили систему колективної безпеки», — каже І. Стряпко. Він також зауважив, що в українців, на жаль, бракує достовірної інформації, тому виробилося багато міфів про НАТО, в основному негативних.
  Оксана Аврамчук зауважила, що молоді активісти партії «Наша Україна» отримали понад 2 тисячі буклетів «Правда про НАТО», автори яких вважають що «країні, як і людині, самотність шкідлива. Ці буклети роздадуть ужгородцям, щоб «дати можливість побачити справжнє обличчя Альянсу».
  Під час акції її організатори також збиратимуть у спеціальній альбом міркування перехожих про НАТО. Подібні заходи вже відбулися у Києві та Тернополі.

  Доповідачі розповіли, що в неділю, 12 жовтня, переконуватимуть ужгородців у тому, що НАТО — найкоротший шлях для України у Євросоюз, що це спільнота кращих країн світу, що вступ до НАТО не вимагатиме перевитрат з українського бюджету, бо вони не можуть перевищувати 2 % від ВВП країни-учасника. Крім того, організатори акції наголошують, що не потрібно боятися, що при вступі у НАТО в України погіршаться стосунки з Росією, бо Росія сама активно співпрацює з НАТО і проводить спільні навчання.