ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чи уникне Тячів повені?

    29 марта 2024 пятница
    53 переглядів

    Управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в Закарпатській області готується до можливого весняного паводку. У зв’язку з потеплінням гірський край опинився напередодні паводкової ситуації. Аналіз гідрометеорологічних умов свідчить про їх велику схожість з передпаводковою обстановкою 2001 року. Сильні снігопади, а в горах товщина снігу подекуди перевищує 1 м, які місцями переходять в дощові зливи; потепління викликають танення снігу, а це — додатковий стік води. Окрім цього зависоким є рівень ґрунтових вод у низинних районах Закарпаття. Такі чинники створюють реальні передумови для паводкової ситуації в області.

    Напівдемонтований міст, що колись з’єднував Румунію і український Тячів сьогодні перетворився на штучну гать
    Напівдемонтований міст, що колись з’єднував Румунію і український Тячів сьогодні перетворився на штучну гать

    Перестороги виправдані, адже з протипаводковим захистом на Закарпатті не все гаразд. У минулому та попередніх роках недофінансовано чимало проектів щодо будівництва дамб та захисних споруд на водних артеріях Закарпатської області. Такі проблеми існують майже в усіх населених пунктах, які в минулому потерпали внаслідок паводків 1998 та 2001 років.

    У Тячівському районі від минулих паводків постраждало населення 59 населених пунктів. У селищі Тересва по вул. Армійській на житлових будинках ще до цього часу можна спостерігати наслідки повені 2001 року. Не обійшла стороною стихія й районний центр, який один з перших був майже наполовину затоплений Тисою.

    На сьогоднішній день в районі затоплення у м. Тячів можуть опинитися 2 тисячі 295 будинків приватного сектору та багатоповерхівки включаючи й об’єкти життєзабезпечення (Центральна районна лікарня, два загальноосвітні навчальні заклади, Тячівський технічний ліцей, санепідемстанція, очисні споруди і т. ін.) Така ситуація складується у зв’язку з відсутністю коштів на повну реконструкцію дамби на р.Тиса, яка проходить по всій межі міста. Ця дамба у вкрай аварійному стані, по-скільки вона вся в сколах, грифонах.

    Її розділено на три ділянки, на яких поступово проводяться заходи по її укріпленню та нарощуванню. Однак на сьогоднішній день дані роботи виконані лише наполовину. Будівництво рухається дуже повільно, незважаючи на те, що другу ділянку повинні були закінчити ще у 2004 році.

    На руйнування дамби впливає й проходження по ній труби міського водозабору, яка наразі також перебуває в аварійному стані. Забір води проводиться з Тиси. Іде більше ста метрів труби по тілу дамби, яку всю охопила корозія, труба іржава й вода витікає з неї і цим самим розрушує тіло дамби.

    Небезпеку пропуску повеневих вод викликає й напівдемонтований міст, який в період паводку служить як загата. Однак питання щодо його демонтажу і на сьогоднішній день залишається невирішеним.

    Наразі мешканцям міста залишається лише сподіватися, що паводку не станеться, а на момент його виникнення - на оперативне реагування та використання матеріальних резервів, які можна буде задіяти у випадку виникнення повеневої ситуації.



    Федір Філіп, Центр пропаганди управління МНС України в Закарпатській області


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Аватар пользователя Гость

    Аватар пользователя Гость