ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Директори закарпатських спецшкіл візьмуть участь у міжнародному симпозіумі у Львові

    25 апреля 2024 четверг
    24 переглядів

    Завтра, 18 жовтня, у Львові розпочнеться Міжнародний симпозіум з проблем раннього втручання і освіти нечуючих дітей. Симпозіум підіб`є підсумки гуманітарного проекту "Priviet", який протягом трьох років діяв в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.Голландські організації "ProForKids" (Loosdrecht) і "Stichting Humanitaire Hulp Kinderen Oekraine" (Tilburg) спільно з Міжнародним інститутом "Віатаал" ознайомлювали колективи спецшкіл з Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Чернівецької і Чернігівської областей з методами, покликаними подолати затримку в розвитку спілкування та мови малюків з вадами слуху.

    Нині соціальна адаптація цієї категорії дітей з особливими потребами суттєво поглиблена. Тепер процес бере початок з пологових відділень. Завдяки Польському центру реабілітації родин з глухими дітьми "Оратор" з Вроцлава львівські лікарні, наприклад, отримали два апарати "Ехочек", які призначені для скринінгу слухової здатності новонароджених. Було проведено низку навчальних семінарів щодо методик перевірки слуху, способів спілкування з глухими малюками та новітніх технологій в цій ділянці.

    В усіх областях-партнерах тепер діють служби раннього втручання, котрі об`єднали спеціальні школи, медико-психолого-педагогічні комісії, логопедів і психологів, працівників дитячих лікарень, аудіологічних центрів, активістів батьківських та доброчинних організацій. Вони беруть під опіку сім`ї від часу народження глухої дитини.

    Міжнародний симпозіум, у якому візьмуть участь представники міністерств освіти та науки, охорони здоров`я, їх головних управлінь в областях, науковці Інституту дефектології, директори спецшкіл, керівники голландських і польських центрів, узагальнить напрацьовану модель, яка включить також нові навчальні програми, методики, шляхи оновлення матеріально-технічної бази, що враховують соціальні трансформації у країнах Східної і Центральної Європи, де фізично обділені люди залучаються до активного життя, повноцінної праці, не відчувають своїх вад. Рекомендації, які націлені на розвиток громадянського суспільства, підвищення рівня турботи про здоров`я, виховання і освіту, забезпечення прав різних соціальних груп, будуть запропоновані для використання в усіх спеціалізованих навчальних закладах України, повідомляє ZAXID.NET.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору