ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

До спільного господарювання в лісах Закарпаття не готові ані селяни, ані влада

  08 августа 2020 суббота
  Аватар пользователя uzhgorod

  Фахівці міжурядового проекту FORZA вважають, що на Закарпатті ані влада, ані селяни не готові до залучення сільських громад до ведення лісового господарства. «Складається враження, що наразі до цього не готова ані влада, ані самі селяни», – вважають швейцарські фахівці проекту.

  За словами представника Швейцарського фонду розвитку та міжнародного співробітництва «Інтеркооперейшн» Ерік Оберхольцер, проект FORZA на Закарпатті розпочав довгострокову роботу з метою запровадження багатофункціонального і наближеного до природи лісівництва. «З українськими колегами ми впроваджуємо новий тип планування лісогосподарства – разом із людьми, які живуть біля цього лісу. Наша головна мета – об’єднати різні сторони до спільної роботи, бо досі вони існували й працювали відокремлено. Сьогодні причетні до цієї справи установи та самі люди спілкуються, але активної співпраці ще не спостерігаємо. Органи лісоуправління впевнені, що лише вони відповідальні за ліс, але вони повинні усвідомити: разом з громадою вони зможуть зробити більше і краще. Лісівники Швейцарії залежать від податків громадян, тому вони щоразу змушені доводити громаді правильність і ефективність своєї роботи, радитися з людьми у прийнятті рішень, що стосуються лісу».

  Заступник директора «Інтеркооперейшн», голова відділу охорони лісового середовища Юрген Блазер вважає, що закарпатські громади не знають своїх прав, а тому у більшості випадків залишаються інертними до проблем лісу: «Громада не знає, що саме вона може вимагати від спеціалістів, а влада звикла керувати одноосібно. У Швейцарії більшість лісів належить громадам і лісогосподарники лише допомагають там порядкувати. У Закарпатті ми поки не відчуваємо готовності людей бути активнішими, нам разом потрібно ще багато чому вчитися».

  Серед найближчих заходів проекту FORZA – відкриття мережі гірських маршрутів Закарпатського туристичного шляху.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору