ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

ДПА у Закарпатській області провело прес-конференція на тему "Про стан модернізації державної податкової служби та впровадження проектів удосконалення адміністрування податків"

  19 января 2021 вторник

  Як відзначив заступник Голови ДПА у Закарпатській області Дроздовський Ярослав Петрович, в умовах перехідної ринкової економіки, коли здійснюється швидкий розвиток підприємницької діяльності, бізнесових структур, існує ризик виникнення значного розриву між розвитком бізнесу та контролюючих органів, про що свідчить тенденція до зростання застосування схем мінімізації та ухилення від оподаткування та в цілому - зростання обсягу "тіньового" сектора економіки. Тому сьогодні першочерговим завданням державної податкової служби є розробка і впровадження в практику нових підходів, нової ідеології у відносинах за платниками податків, побудованої на засадах партнерства і обопільного довір'я.

  Забезпечити впровадження такої ідеології покликана Програма модернізації державної податкової служби України, схвалена Кабінетом Міністрів України у 2003 році. ЇЇ головне завдання - створити високопрофесійну інформаційно-розвинену податкову службу, яка б діяла ефективно, на основі довіри суспільства та прозорості.

  Реалізація Програми модернізації державної податкової служби України" розрахована на 10 років. Протягом цього часу планується створити потужну систему обслуговування платників податків, яка передбачає надання повного якісного комплексу послуг для платників податків. Передусім це індивідуальний підхід до кожного клієнта, спрощення процедур реєстрації платників та подання податкової звітності, вилучення недоцільних операцій, максимальна прозорість. Позитивно на діяльність податківців має вплинути й проведення об'єднання та укрупнення податкових органів. Відповідно до Проекту планується з 27 територіальних підрозділів, які діють на сьогодні, сформувати 10 податкових округів та 150 податкових інспекцій районного рівня.Цей процес уже здійснюється. Торік в нашій області уже пройшло об'єднання ряду інспекцій.

  Однією з важливих передумов успішної перебудови податкової служби є комплексне інформаційне забезпечення.Тому, перш за все, в межах модернізації служби передбачається: створити високоефективні центри обробки даних; впровадити механізм обслуговування платників за принципом "одного вікна"; впровадити телефонні консультативні центри; поліпшити механізми розгляду скарг та вирішення спірних питань; впровадити ризико-орієнтовану систему відбору платників для проведення аудиту; стандартизувати функції та процедури для кожного підрозділу податкової служби; запровадити електронний документообіг та максимально автоматизувати всі процеси адміністрування податків органами ДПС. У цілому впровадження цих та багатьох інших процедур обслуговування платників податків спрямоване на мінімізацію безпосереднього спілкування платників податків з працівниками податкової служби, тобто зменшення негативного впливу "людського фактора".

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору