ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Геннадій Москаль: Немовлят в Україні не крадуть!

  28 ноября 2020 суббота

  Жоден із заявлених фактів про нібито викрадення немовлят з українських пологових будинків не підтвердився. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль у ході зустрічі з делегацією ПАРЄ на чолі з Габі Вермот-Мангольд, повідомили «proUA» у прес-службі МВД.

  яа словами Москаля, до органів внутрішніх справ надходило лише дві заяви про нібито викрадення дітей (у 2002 та 2003 роках), але жоден із заявлених фактів не знайшов свого підтвердження. Підставою ж для підозр щодо можливого викрадення новонароджених було те, що медичні працівники лише повідомляли матерям, що їх діти народилися мертвими, однак не дозволили їх побачити або самостійно похоронити, повідомляє "ProUA".

  Такого роду непорозуміння, підкреслив заступник міністра, виникають через недосконалість законодавчо-нормативної бази, згідно з якою мертвонароджених дітей зобов’язані хоронити відповідні медичні заклади. При цьому, зазначив Москаль, навіть аби батькам таких дітей дозволили забрати їх тіла, місцеві органи влади не можуть давати дозволів на поховання, адже мертвонароджені ніде не реєструються, тобто – юридично їх практично не існує. Цю суперечність, вважає заступник міністра, слід розв’язати на правовому рівні, надавши матерям право бачити, а можливо – й хоронити, своїх мертвонароджених дітей. Це, на його думку, було б не лише гуманно, а допомогло надалі уникнути будь-яких закидів щодо викрадення новонароджених.

  Як повідомлялось, делегація ПАРЄ прибула до України з метою моніторингу ситуації навколо розповсюдженої у ЗМІ інформації про начебто численні факти викрадання дітей з пологових будинків, торгівлі органами, плацентою новонароджених в Україні.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору