ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Хто хоче покласти на "Падіюн" хрест?

    23 апреля 2024 вторник
    Аватар пользователя Гость

    “Ужгородський Палац дітей та юнацтва – авторитетний у місті Ужгороді і Закарпатській області навчально-виховний позашкільний комплекс є одним із провідних осередків у галузі позашкільної освіти і виховання, — пише директор Світлана Ганущина. — “ПАДІЮН” – багатофункціональний центр творчості дітей, який поступово набирає ознак багаторівневої педагогічної системи.”

    Дійсно, в області в цьому ніхто ніколи й не сумнівався, але “ПАДІЮН” усе більше стає об’єктом для піратських нальотів невідомих темних осіб під різними приводами. Це ми вже писали в газеті, коли чомусь дзюдоїстів з дитячо-юнацької спортшколи вирішили “ввіткгнути” на місце юних хокеїстів і спелеологів, а таким чином створити прецедент поділу капітальної будови “ПАДІЮНу” і розікрасти його. Мер міста Віктор Погорєлов, попри багаточисельні звертання до нього, став осторонь позазаконної битви. Хоча незаперечним був факт, як останнім часом зростає в обласному центрі й усій державі розуміння і усвідомлення актуальності і важливості для дитини цієї унікальної ланки в безперервній освіті. Державна політика у позашкільній сфері спрямована на розвиток і підтримку позашкільних закладів освіти.

    — Ми наразі розглядаємо позашкілля як альтернативу дитячій бездоглядності, — говорить С.Ганущина, — що призводить до схильності підростаючого покоління робити правопорушення, викликає різкий зріст злочинності. Натомість же позашкільна освіта надає дітям широкі можливості займатися улюбленою справою, розвивати свої здібності, самостверджуватися, усвідомлювати свою роль на тлі високої соціальної важливості творчої діяльності.

    Реалізовуючи політику держави у сфері позашкільної освіти, “ПАДЮН” є ефективним знаряддям соціалізації підростаючого покоління, органічного розвитку у нього патріотизму. Цей заклад охоплює інтереси трьох тисяч дітей, багато з яких відвідують не один, а два чи й більше гуртків. Серед вихованців є чимало дітей з категорії соціально незахищених.

    На сьогоднішній день сформовано 22 структурних підрозділи, 210 найменувань художньо-естетичного, спортивно-оздоровчого, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного напрямків, 110 педагогів — справжніх ентузіастів, компетентних у своїй галузі фахівців. Поряд із цим, одним з основних напрямків діяльності “ПАДІЮНу” є організація змістовного відпочинку. В цьому напрямку пропонуються програми для дітей, батьків, молоді на всі смаки. Пріоритетним у діяльності сформованого колективу є створення належних умов для розвитку та реалізації дитячих талантів та обдарувань. Талановиті вихованці Палацу захищають честь нашого міста і області на міжнародних і всеукраїнських конкурсах, фестивалях, змаганнях.

    На превеликий жаль, лімітна довідка про бюджетні асигнування та кредитування на 2005рік (500000 грн.) не відповідає фактичним видаткам Палацу, навіть за умови економії бюджетних асигнувань та за рахунок надання додаткових освітніх послуг. Дане фінансування забезпечує виплату заробітної плати працівникам “ПАДІЮНу “ на чотири місяці, а це означає, що близько трьох тисяч ужгородських дітей опиняться на вулиці.

    Працівники “ПАДІЮНу” благають зрозуміти висвітлену ними проблему та знайти можливість виділення дотації з обласного бюджету у розмірі 583125 гривень на виплату заробітної плати та 30501гривень для погашення заборгованості Палацу за комунальні послуги. Всього ж освітянам потрібно 613626 гривень.

    Отже, через немічність міської влади у вирішенні дитячих проблем, гостро постало питання про можливість переведення Ужгородського Палацу дітей та юнацтва “ПАДІЮН” в обласне підпорядкування.

    Іншого виходу наразі немає…

    Чи обласна влада теж апатично прореагує на болючі проблеми дітей у місті на порозі Європи? Василь Зубач