ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Хустські гандболісти стали чемпіонами Закарпаття

  01 декабря 2020 вторник

  У неділю на Закарпатті визначили чемпіонів з гандболу — учетверте (!) обласний чемпіонат виграли команди хлопчиків та дівчат знаменитої хустської гандбольної школи — вихованці міської ДЮСШ „Хуст–Нарцис”. Тепер усі сили та сподівання гандболістів-переможців (а разом з ними і вболівальників закарпатського гандболу) спрямовані на першість України (чемпіонат відбудеться у грудні), щоб продемонструвати усій державі вражаючі вміння і завзяття хустян.

  Чемпіони Закарпаття з гандболу — команда дівчат Хустської ДЮСШ
  Чемпіони Закарпаття з гандболу — команда дівчат Хустської ДЮСШ "Хуст-Нарцис".

  Порівняно недавно, у 2003 році, на базі хустського стадіону „Карпати” було створено міську дитячо-юнацьку спортивну школу. Міський голова Хуста Михайло Джанда тоді відгукнувся на ініціативу спортсменів та тренерів, та й сам стверджує, що таке рішення назрівало задовго перед їхніми зверненнями. Адже у Хусті діяв аналогічний спортивний заклад, що однак підпорядковувався району. Гроші з міського бюджету виділялися регулярно, але матеріальна база районної спортивної школи покращувалася не надто відчутно, а здобуті хустськими вихованцями перемоги славили не місто, а районну структуру. Натомість місто обласного значення Хуст видавався бідним спортивними талантами, що абсолютно не є правдою.

  Наслідуючи давні спортивні традиції краю, спортсмени хустської ДЮСШ вже неодноразово ставали переможцями численних всеукраїнських та міжнародних змагань. Як розповіла Мирослава Науменко, директор ДЮСШ „Хуст – Нарцис”, при школі діють відділи з гандболу, футболу, вільної боротьби, легкої та важкої атлетики. Займаються тут біля 370 дітей, близько 100 з них — гандболісти.

  Значних успіхів досягли вихованці-гандболісти самої Мирослави Науменко, тренера з футболу Анатолія Рацина, з легкої атлетики — Лесі Буковецької , боротьби — Ізраела Шайтілаєва.

  За 3 роки роботи тренери ДЮСШ передали школам вищої спортивної майстерності 4 вихованців (гандболісток та легкоатлетку). Серед останніх успіхів — Анна Глущенко та Марина Петрусь зайняли призові місця на Міжнародному турнірі з вільної боротьби.

  Двоє учениць — Тетяна Шоля та Ольга Росоха — входять до Національної молодіжної збірної з гандболу. На нещодавньому чемпіонаті Європи наша команда зайняла 1 місце у відбірковому турі, а на чемпіонаті світу у Чехії, на жаль, програли угорській команді, при чому, лише 1 м’яч.

  Вікторія Гордієнко нині гравець команди «Карпати – УжНУ». Дев’ятирічна Яна Мускур — чемпіонка області у своїй віковій групі з бігу на середній і довгій дистанції. Катерина Цех — призерка чемпіонату з бігу короткої дистанції, вже виконує нормативи дорослого розряду. Та усіх успіхів та талантів хустської ДЮСШ і не перерахувати.

  Спортивні досягнення, належна підготовка тренерів та учнів школи стали можливими завдяки 100%-му забезпеченню необхідним інвентарем, формою, ремонтом у тренувальних залах. Школа висловлює щиру подяку за постійну підтримку та розуміння меру м. Хуст Михайлові Джанді. Саме з його ініціативи та постійного контролю міська рада завжди сприяє повноцінному проведенню тренувань, участі у змаганнях різного рівня. На стадіоні коштом міськради проведено ремонт, закуплено меблі та інвентар, покращено матеріальну базу. Команди отримали якісну достойну форму, закуплену у спеціалізованих спортивних магазинах. Їхні тренери регулярно отримують преміальні та нагороди до професійних свят. Тож за таких умов, звичайно, спорт у Хусті розвивається із охотою, із досягненнями.

  Коментує начальник управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради Володимир Власюк: «Наше управління має дві значні гордості – це ДЮСШ «Хуст–Нарцис» та Хустська школа мистецтв. Ми впевнені у їхньому потенціалі, завжди підтримуємо колективи, бо вони дійсно працюють на славу рідному місту та заради наших дітей».

  А міський голова Хуста Михайло Джанда, аналізуючи роботу ДЮСШ, побажав, аби усі колективи міста працювали так само віддано та результативно, як це робить „Хуст–Нарцис”.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору