ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ігор Кріль: Придбавши торговий патент, не потрібно шукати ніяких "криш"

    25 апреля 2024 четверг
    29 переглядів

    Сьогодні всі ми є свідками активного розвитку грального бізнесу. Гральні автомати та інші види розваг для бажаючих випробувати себе на везіння появилися уже й у віддалених селах гірських районів, не те що в містах і районних центрах. В цілому по області станом на 1 липня 2005 року діяльність у сфері грального бізнесу провадять 137 суб’єктів господарювання, яким належить майже 1700 гральних місць, в тому числі 1568 гральних автоматів.
    Але держава від такої діяльності теж хоче мати відповідний зиск у вигляді сплачених податків. Враховуючи складність обліку та контролю за доходами у цій сфері, Законом України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” для надання послуг у сфері грального бізнесу передбачено обов’язковість придбання торгових патентів, вартість яких у нинішньому році значно зросла. Та чи завжди це робиться? Як засвідчило проведене податківцями обстеження об’єктів надання гральних послуг, на кожному шостому з перевірених гральному місці торгові патенти були відсутні. Цьогоріч за результатами перевірок суб’єктам грального бізнесу було донараховано понад 120 тисяч гривень податкових платежів. А кількість придбаних патентів лише протягом червня зросла на 120.
    З метою встановлення партнерських відносин, підвищення рівня добровільної сплати податків голова ДПА у Закарпатській області Ігор КРІЛЬ провів учора, 26 липня, зустріч з власниками найбільших гральних закладів краю.Відкриваючи зустріч, у якій взяли участь також перший заступник голови Т.М.Шаповалова та заступник голови Е.З.Васкова, інші відповідальні працівники, голова ДПА заявив:



    - Питання діяльності грального бізнесу нерідко порушувалися на моїх зустрічах з платниками податків у районах. Податкова служба зацікавлена у його розвитку. Від вас їй більше нічого не потрібно, крім того, щоб придбали торговий патент та своєчасно сплачували його вартість. Приведіть свою діяльність у встановлений законодавством порядок. Я запевняю, що тоді не потрібно буде шукати ніяких “криш” для свого бізнесу. Але якщо такого ставлення до сплати податків не буде, то у стосунках з податківцями матимете проблеми.



    Представники грального бізнесу, користуючись нагодою, порушували чимало проблемних питань оподаткування та нечесної конкуренції у здійсненні цього виду діяльності. Так, ряд підприємців не бажають сплачувати вартість торгових патентів за місцем розташування об'єкта своєї діяльності, як це передбачено чинним законодавством. Звідси виникають нерідко конфлікти з податковими інспекторами на місцях. Тому ще раз було наголошено, що торговий патент сплачується до бюджету територіальної громади за місцем розташування об’єкту грального бізнесу.



    Зверталася увага і на оподаткування виграшів. Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” з 1 січня 2005 року обов’язок з нарахування і утримання податку з виграшів поклав на податкових агентів, тобто на особу, яка виплачує такі доходи.

    В ході зустрічі було дано роз’яснення по ряду питань оподаткування. Зустріч показала, що суб’єкти грального бізнесу потребують також кращого інформаційного обслуговування з боку органів державної податкової служби.



    ДПА в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Маючи 3 ыгровы автомати, та три торговы патенти чи потрыбно касовий апарат, чи досить книги доходыв та витрат???