ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

"КЕПА" для дітей від почесного жителя закарпатського села

  05 декабря 2020 суббота

  У львівському видавництві “Край” у серії бібліотечки “Мала академія літератури” вийшла нова книжечка ”КЕПА”, що містить оповідання для дітей. Написав її сучасний український письменник, ректор Малої академії літератури і журналістики, заслужений журналіст України, почесний житель села Рекіти, що на Закарпатті Василь ТАРЧИНЕЦЬ. У його творчому доробку це вже друга книга для малечі. Першу – “Село у підніжжі Кичери” він написав зі своїми вихованцями-маліжанами, наразі їх нараховується більше ста.
  Це дуже чудово, що громадський дитячий, літературний наставник розмовляє зі своїми юними колегами їх мовою – пише для них оповідання і замальовки, нариси і вірші, допомагає талановитим хлопчикам та дівчаткам готувати до друку поетичні та прозові твори.Повертаючись до написаної книжечки передусім варто зауважити, що на превеликий жаль, на книжкових полицях нині дуже мало дитячих книжок на тему військово-патріотичного виховання. То ж, колишній військовий журналіст, на мій погляд, розпочав дуже корисну справу. Маючи великий армійський досвід, він розповідає про те, у які небезпечні ситуації можуть потрапляти діти. Багато , наприклад, пережив за свого сина Руслана його батько – майор- зв’язківець Зелик. Хто знає чим би це все закінчилось для героя оповідання “Як Руслан потрапив до “полону”, якби його не врятували підлеглі майора Зелика. Повчальний урок отримав офіцерський синок. Він нарешті зрозумів, що сила війська у його дисципліні.

  Нікого не залишить байдужим і оповідання про бойову вівчарку Кепу, яку врятували від неминучої смерті українські миротворці в одному із секторів їх відповідальності у колишній Югославії, під Сараєвом. Диво, але ніхто не може збагнути, яке відчуття мають вірні, чотириногі друзі. Такою виявилась і вівчарка Кепа. Вона попереджувала наших солдатів про чергові артобстріли, не раз і не два рятувала їх у непередбачуваних ситуаціях.

  Захоплюючу історію переповів письменник і про одного із поштових голубів, якого молодий український рекрут забрав з собою, коли призивався до війська. А той...сам знайшов дорогу додому і приніс батькам від сина-солдатика Юри записку. Радує ще й те, що всі ці історії не вигадані.

  Видав письменник дитячу книжечку за свої кошти. Шкода, що знатимуть про неї дуже мало юних читачів. Її наклад – 500 примірників.Та радує те, що автор цієї книжки подає гідний приклад керівникам державних навчальних установ, зокрема гуманітарного та літературного спрямування. Певно тому, що сам перебуває у фарватері подій, виявляє активну журналістську і письменницьку позицію. З перших днів Помаранчевої революції він був у її лавах, щоразу виходив в ефір на радіостанції “Незалежність” з коментарями, як громадський оглядач. Брав участь у заходах пов’язаних з інавгурацією Президента України Віктора Андрійовича Ющенка, мав з ним спільну бесіду щодо розв’язання цілої низки дитячих проблем, під час його перебування у Львові, а також взяв участь у роботі установчого з’їзду “Наша Україна” Народний Союз.

  Василь Федорович щедра, багата й обдарована творча натура. Він прагне багато зробити для талановитої молоді України. Та все ж одному йому на творчому полі є дуже важко. Прагне засівати його з багатьма посадовцями, котрі не байдужі до того, якими будуть наші нащадки.  Наталя ЖУРАВЛЬОВА, член відділення Малої академії літератури і журналістики у Києві та області.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору