ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Коледжу Закарпатського держуніверситету — 10 років!

  28 ноября 2020 суббота

  Наймолодший підрозділ Закарпатського державного університету — природничо-гуманітарний коледж — не старіє, хоча йому цими днями виповнилося вже 10 років....Нуртує життя в коледжі на вулиці Українській, що в’юниться поряд із фурнітурним заводом на “березі” ужгородської строкатої Радванки. От і зараз заступник директора Михайло Попович проводив в одній із аудиторій гомінкий відбірковий тур конкурсу “Показуха”. Студенти за жестами відгадували слова. Було весело і пізнавально…

  А взагалі до десятиріччя коледжу і університету керівництво університету на чолі з директором Володимиром Росохою розробило цілий ряд заходів, а саме — конкурс стіннівок між групами коледжу на тему “Нам 10 років”, наукову студентську конференцію “Роль правової культури у розвитку незалежної України”, сходження на гору Полонина Руна та екскурсійно-агітаційну поїздку в школи Ужгородського, Перечинського, Мукачівського та Свалявського районів, підготовку взірцевої стіннівки від коледжу, проведення конкурсу “Показуха” між студентами та викладачами, організацію та проведення конкурсу “Караоке на ганочку” між студентами, котрі навчаються в корпусі №3 тощо.

  Ще до Дня знань ректор Закарпатського державного університету професор Федір Ващук зазначив на урочистих зборах у Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі стосовно коледжу:

  — Непогані його здобутки. Другий рік підряд студенти коледжу займають перше місце у регіональних змаганнях міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика — у 2004 році студентка першого курсу напряму “Право” Ганна Попович, а у 2005-му студентка напряму “Економіка і підприємництво” Антоніна Студеняк. Вона ж зайняла перше місце на обласній олімпіаді з української мови. Студентка першого курсу Вікторія Зуб стала призером щорічного обласного конкурсу молодих літераторів…

  — Поживним середовищем для такої творчої активності, високих успіхів у навчанні, — зазначає при зустрічі директор коледжу Володимир Войтехович Росоха, — є розвиток ініціативності молоді. Поживним середовищем для цього є студентське самоврядування. Студрада переобрана на демократичних засадах. Нині вона сповна включилася в навчально-виховний процес.

  Голова студради — жвавий і приємний Андрій Шаповалов. Він роз’яснює мені засади самоорганізації студентства:

  — Єдиним органом студентського самоврядування природничо-гуманітарного коледжу ЗакДУ є Студентська Рада Коледжу. Основними повноваженнями її є забезпечення і захист прав, сприяння навчальній, науковій та іншій діяльності, створення необхідних умов проживання й відпочинку, сприяння діяльності різноманітних об’єднань студентів за інтересами, співробітництво із студентами інших навчальних закладів. Допомагаємо також у працевлаштуванні студентів.

  Голову Студентської Ради Коледжу називають уже не перший рік Президентом коледжу. Він виступає від імені Ради та всіх студентів. Президент обирається студентами на основі прямих, рівних виборів, шляхом таємного голосування строком на один навчальний період.

  Тут подибуємо і Адміністрацію Президента — робочий орган Президента. АП складається із заступників Президента, секретаря Юлії Сингаївської та головного бухгалтера Президента Наталії Куштан.

  До виборів Президента ставляться повсякчас дуже серйозно. Скликається ЦВК, яка визначає періоди проведення агітаційної роботи, проведення дебатів із кандидатами, слідкує за дотриманням правил під час голосування, підраховує голоси і в кульмінації оголошує переможця.

  …9-11 вересня на базі відпочинку Коблево проводився форум “Південь-Захід”: НАС НЕ РОЗ’ЄДНАТИ», куди булт запрошені голови студрад та студенти-активісти, спортсмени. Там проводилися «круглі столи» та засідання, на яких обговорювалися питання самоврядування, існування незалежної студентської газети, питання щодо євроінтеграції України, проблеми студентства в даний період. І там ужгорордці побачили, що самоврядування в нас поставлене на високому рівні і багато бажаючих хотіли перейняти в нас досвід.

  На перший погляд здається, що це діти, які грають в дорослі ігри, але після спілкування з ними розумієш: аони — майбутнє України.

  Твердиня розуму на Українській продовжує жити й діяти во славу провідного вузу краю — Закарпатського державного університету — і всієї нашої неозорої України, де ще багато полів, лісів і рік, а на берегах останніх — розумної молоді.  Василь ЗУБАЧ

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору

  Комментарии

  Аватар пользователя Гость

  Росоха Володимир