ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Комітет виборців України подав у суд на мера Ужгорода

  29 ноября 2020 воскресенье

  У третю річницю перебування Віктора Погорєлова на посаді міського голови Ужгорода Закарпатське обласне відділення Комітету виборців України оскаржує в суді неналежне виконання службових обов’язків мера. Про це Західній інформаційній корпорації 13 вересня повідомив голова Закарпатського обласного відділення Комітету виборців України Ярослав Фриндак.2 серпня 2005 року голова Закарпатського обласного відділення Комітету виборців України, як громадянин України, реалізуючи своє конституційне і законне право на отримання інформації, звернувся до міського голови Ужгорода, а також до голів міст Мукачево, Хуста, Чопа, Берегово та голови Закарпатської ОДА з інформаційним запитом щодо отримання письмової інформації, у якому просив надати: розмір заробітної плати міського голови, зокрема додаткової, що включає в себе винагороду понад установлені норми, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати та премії (тобто, розмір сукупного доходу з березня до липня 2005 р.); чи поєднує голова державну службу з участю в господарських товариствах, чи володіє частками корпоративних прав у підприємствах, установах, організаціях; якщо користується міський голова службовим автомобілем, то якої марки та який її реєстраційний номер.

  У відповідь на ці інформаційні запити голови ЗОВ ВГО КВУ міські голови міст Мукачева, Чопа, Хуста дали повну і вичерпну відповідь на всі пункти запиту.

  19 серпня 2005 р. була отримана відповідь від міського голови Ужгорода від 18.08.2005 р. за № 1379/02-1, яка не була вичерпною, а саме: по першому питанню відповідач не надав повну і вичерпну інформацію про розмір своєї заробітної плати, посилаючись на те, що ця інформація є конфіденціальною і оприлюдненню не підлягає з правом оскаржити дану відмову до суду.

  Голова ЗОВ КВУ вважає, що таке неналежне виконання службових обов’язків є неконституційним та незаконним, ненадання повної і вичерпної відповіді на запит порушує його, як громадянина України, право на інформацію відповідно до Конституції України.

  При цьому слід прийняти до уваги і той факт, що ЗМІ публікували офіційну інформацію, надану міським головою Ужгорода Віктором Погорєловим щодо розміру його заробітної платні разом з надбавками у 1 500 гривень на місяць.

  Таким чином, не надавши повну та вичерпну відповідь на інформаційний запит ,Віктор Погорєлов своїм неналежним виконанням службових обов’язків унеможливив реалізацію головою ЗОВ КВУ права на отримання інформації, порушивши низку чинних правових норм, включно з нормами Конституції України.

  Наразі ЗОВ КВУ оскаржує неналежне виконання службових обов’язків міського голови Ужгорода в суді.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору