ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Кому вигідна національність РУСИН, проголошена Закарпатською обласною радою

    20 апреля 2024 суббота
    180 переглядів

    Русинський прапор повторює кольорами росiйський. А ведмiдь тутешнiй — закарпатський.

    ТРИКОЛОР НАД КАРПАТАМИ

    7 березня 2007 року Закарпатська обласна рада визнала давню назву всіх українців — русини — «національною меншиною». А саме: прийняла рішення про внесення в перелік національностей області національності «русини». Своїм прапором нова національність обрала триколор: синя, біла і червона смуги. Як у Росії. Тепер такий же прапор можуть затвердити як обласний.

    «Закарпаття найпершим прийняло свій обласний герб, але найостаннішим затверджує прапор, — розповідає професор Ужгородського університету, доктор історичних наук Сергій Федака, який входить до складу комісії облради з розгляду геральдичних проектів. — Переважна більшість поданих проектів прапорів створені на основі державного синьо-жовтого, з різними доповненнями, що передають специфіку області. Русинські організації подали свій варіант — синьо-біло-червоний. З 35 проектів комісія відібрала 13, з яких 2 — з триколором».

    Ініціатором ухвали про русинів як окрему національність став депутат обласної ради Євген Жупан, за фахом дитячий лікар, а в громадському житті — голова Народної ради русинів Закарпаття. За таке рішення проголосували 71 депутат з 79 присутніх на сесії. Щоправда, журналістам з ложі преси було видно, що в залі присутні заледве 60 депутатів. Де взявся отой десяток з гаком голосiв — загадка.

    Восени 2006 року облрада вже зверталася до Верховної Ради із клопотанням визнати русинів на загальнодержавному рівні як окрему національність. Але тоді нардепи на таке не погодилися.

    Закарпаття багатоетнічне й полікультурне — такий стереотип втовкмачують Україні й світу говіркі політикани. Тут, мовляв, і угорці, і словаки, цигани, євреї. Утім це не означає, що регіон — поліетнічний, адже майже 80 відсотків закарпатців — українці (поліетнічним регіон стає, коли титульної нації в ньому проживає менше, ніж 75 відсотків). Найменш численна громада Закарпаття — це русини. За останнім переписом 2001 року їх налічується менше відсотка від мешканців області. За рішенням обласної Ради 1992 року, кожен закарпатець має право вільно визначитися, українець він чи русин. На початку 1990-х років київські науковці Олександр Нельга і Валентина Борисенко за дорученням уряду проводили соціологічне опитування на Закарпатті і зафіксували 40 русинів. У 1993 році русинів було 55, а в 1994-му — 96.

    Заввідділом Інституту археографії та джерелознавства НАНУ, автор десятка монографій про народонаселення Всеволод Наулко нагадує, що будь-яка етнічна спільнота визначається за притаманними їй спільними рисами. «Закарпатці живуть в ареалі, який є продовженням основного етнічного масиву розселення українського народу, — каже доктор Наулко. — Мова— західний діалект української, деякі наші діалекти ще більше відрізняються від літературної, ніж «мова русинів». За культурою закарпатці належать до карпатського типу українського етносу. Четверту ознаку, самосвідомість, показав перепис: менше одного відсотка закарпатців зарахували себе до русинів».

    Науковці систематично надають українській владі обгрунтовану інформацію стосовно етнічних груп і національних меншин. Реальність така: русини — це давній етнонім усього населення теренів України з часів Київської Русі. Майже до кінця ХІХ ст. закордонні автори усіх українців називали русинами, рутенами або руснаками. Польща і Чехо-Словаччина, що окуповували українські землі, корінному населенню дозволяли називатися «русинами» і забороняли слово «українці», аби втримати «свою» частину народу від об'єднання з рештою. «Поступово народ набував іншого статусу, іншого рівня самоусвідомлення, нація консолідувалася. Це органічний процес, притаманний усім європейським народам, — розповідає директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Максима Рильського НАНУ, академік Ганна Скрипник. — На Наддніпрянщині назва «українці» утверджується в середині ХIХ століття. Проте в краях, які були дистанційовані в державному, політичному планах від решти української спільноти, законсервувався давній етнонім часів києворуської доби. На Галичині й Буковині етнонім «русини» зберігався до ХIХ століття, на Закарпатті — до середини ХХ століття».

    "РУСЬ ЧОТИРИЄДИНА"

    У радянські часи етнологи з Москви охоче вивчали модель культури Закарпаття, так само як інших прикордонних теренів — Полісся, Криму. Утім, поки тримався СРСР, співробітники московського Інституту етнології і антропології РАН стверджували, що закарпатці — це частина українського народу, бо модель культури — матеріальної, духовної, соціонормативної — у них така ж, як у решти українців. По проголошенню незалежності кілька десятків русинів звернулися за підтримкою до вищезгаданого Інституту Російської Академії наук (а ми знаємо, у яких випадках «трудящі» зверталися по допомогу до Москви), і його співробітники наділили групу статусом «четвертого східнослов'янського народу». Отже, Русь стала «чотириєдіная».

    В енциклопедії «Народы России» (1999) за редакцією директора московського Інституту етнології і антропології Валерія Тішкова сказано, що русини — це етнічна група росіян, розшифровується як «сыновья Руси». У переписі 2002 року, де росіянам пропонувалося назвати свою, одну з 16, етнічну групу — помори, мещера, весь, череміси, були виділені й підгрупи українців (буковинці, верховинці, гуцули). І чомусь окремо зазначено етнос «русини» (бойки, карпатороси, лемки). Цього «етносу» у чималенькій Росії відшукалося аж 97 осіб.

    «Русинський рух, або ж політичне русинство виходить на поверхню з розгортанням процесу українського державотворення на зламі 1980-90-х років, як альтернатива для громадськості, — свідчить професор Ужгородського університету Сергій Федака. — Від самого початку він розвивався під автономістськими, часом сепаратистськими гаслами: ми, мовляв, не українці і не маємо з ними нічого спільного».

    Заступник директора Інституту національних відносин і політології НАН України Май Панчук дослідив, що в усіх країнах, де проживають українці-русини, цей рух виник немов з помаху «чарівної палички» в один рік: Товариство підкарпатських русинів у Закарпатті (лютий 1990 p.), Русинська Оброда у Меджилабірцях, Чехословаччина (березень 1990 р.), Стоваришення лемків у Легниці, Польща (квітень 1990 p.), Об'єднання приятелів Прикарпатської Русі у Празі (жовтень 1990 р.). Щоправда, Русинська організація Угорщини в Будапешті з'явилася у березні 1991-го. Тоді ж відбувся і Перший світовий конгрес русинів. У 1993 році кілька десятків русинів створили «Временноє правительство Подкарпатской Русі» і започаткували газету «Подкарпатська Русь». «Почався балаган, гучна й агресивна пропаганда, — згадує Сергій Федака. — Активісти русинства переконували людей, що тільки-но буде визнано русинську націю, як настане земний рай і русинів фінансуватимуть і з тої, і з другої, і з третьої столиці».

    «За певних сприятливих обставин із тих, хто називається закарпатськими українцями, може витворитися окрема, четверта східнослов'янська нація — русини», — стверджує ідеолог русинства, американець Павло Магочій (Пол Магочі), син українки й угорця. У 1978 році він заснував Карпаторуський дослідницький центр у США. Його праця «Формування національної самосвідомості: Підкарпатська Русь (1848-1948)» вийшла друком українською в Ужгороді у 1994 році. Магочій розробив програму «захисту русинів у майбутньому», що має реалізовуватися, зокрема, через «поглиблення розколу в українських товариствах у сусідніх країнах» і «утворення автономної республіки Підкарпатська Русь». «На певні роздуми наштовхує те, що прізвище Магочі засвітилося у списку агентів чехословацької служби безпеки. Певні підозри викликають і візити його на Закарпаття у комуністичні часи та виступи на партійних активах у супроводі працівників КГБ», — пише професор Май Панчук. Врешті, зусиллями «спонсорів» і пропагандистів у 2001 році до русинів зарахували себе вже 10 тисяч закарпатців.

    Шифри до «дєла»

    У 1992 році перед Україною постала подібна зароза, були широко розповсюджені сепаратистські рухи у п'яти регіонах України — Закарпаття, Буковина, Одещина, Крим, Донбас. Як розповідає полковник СБУ у відставці Віктор Бурлаков, який з 1992 по 1996 рік очолював управління з захисту національної державності і боротьби з тероризмом, служба дослідила, що населенню Закарпаття такі настрої не притаманні. До 1996 року всі ці інспіровані з-за кордону рухи були припинені. Колишній есбіст пояснив, що закордонні центри інспірують в Україні тактику ними ж керованого хаосу. А СБУ нині послаблена, вичищена декількома хвилями, резюмує вiн. Загалом Україна в останнi роки ослаблена перманентною полiтичною кризою, є зручним майданчиком для сепаратистських сценарiїв.

    Після розпаду СРСР у держав-сусідів, у чиїх «обіймах» у різні часи «тішилося» Закарпаття, потекла слинка. «Лідери угорських правих партій заговорили про відродження святостефанівської держави, почали широко пропагувати русинізм, — розповідав у одному з інтерв'ю доктор історичних наук, професор Ужгородського університету Михайло Тиводар. — Особливо старалися словацькі політичні кола, основною метою яких була ліквідація української меншини в Словаччині шляхом її переорієнтації на русинізм. У ідеологів русинізму всіх мастей виникла ілюзія, що вдасться етнічно переорієнтувати і значну кількість українців Закарпаття». У складі Словаччини є значна частина українських закарпатських земель — Пряшівщина. Кілька років тому тамтешній Музей української культури перейменовано на русинський, так само й театр, і кафедри в місцевому університеті. Утім українська влада мовчить. «Років 10 тому я був у Югославії і дізнався, що туди їдуть русини з Угорщини, аби конституюватися у народ. Питаю, хто везе? Магочій! Так він же — співробітник «делікатних» служб Словаччини, Канади і колишнього СРСР! Я поїхав у Белград, повідомив міністра закордонних справ, вони зняли питання, повідомили в Київ — і хоча б тобі відгук був!» — дивується голова Українського Фонду культури Борис Олійник.

    Сьогодні натхненники русинського руху під гаслом «Объединим Русь!» пишуть: «После распада СССР в «независимой Украине» судьба древнего православного карпаторусского народа, более тысячи лет имевшего свою культуру и государственность, сложилась трагически. Русинство жестко подавляется, карпаторусский народ лишен всех национальных прав« (http://www.mrezha.ru/ua). З проросійської, зокрема, комуністичної преси і пропагандистських акцій видно, що «четвертий східнослов'янський народ» охоче підпирають своїми плечима колишні комсомольські й КПУ-шні діячі. Старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. Максима Рильського НАНУ Григорій Щербій згадує, як йому на рецензію потрапив рукопис дисертації одного з ідеологів русинства Павла Гольдмаша (написаний у співавторстві з його сином, бізнесменом зі Словаччини). Рукопис був далекий від науки, але таїв несподівані відвертості: «Нам треба було доповiдати про ситуацiю в Закарпаттi в Москву, але ми знали, що ця iнформацiя дiйде до Горбачова, i їй не дадуть ходу. Тодi ми звернулися за тiльки нам вiдомими шифрами до голови КГБ СРСР. I справа була вирiшена».

    Словаччина і Угорщина, які нині з приємністю пропагують русинський рух, забувають польське гасло «Без вільної України не буде вільної Польщі» і те, що потрапили до комуно-російського «табору» тільки після падіння України. Зараз вони хижо облизуються на українські краєвиди й відсотки населення і не бачать пастки, в якій смачно пахтить «русинське питання». Адже з проголошенням «русинської держави» невідворотно відбудеться перегляд центрально-європейських кордонів. За картою Магочія, русинські терени є, поза Україною, в Польщі, Угорщині, Словаччині. Кому ж насправді належатиме ота «держава», свідчать барви на прапорі її ідеологів.

    З IСТОРIЇ ПИТАННЯ

    Всенародні збори русинів-українців 21 січня 1919 р. в Хусті, де 420 учасників представляли 175 населених пунктів Закарпаття ухвалили возз'єднання Закарпаття з Україною. На Першому з'їзді Народовецької молоді Підкарпатської Русі 7 липня 1929 року в Ужгороді було прийнято заяву: «Проголошуємо всьому культурному світові, що ми, підкарпатські русини, є частиною великого українського народу та що наша мова і література була є і буде та ж сама, що і наших братів з того боку Карпат. Проголошуємо, що всілякі стремління, щоби сфабрикувати з нас якесь окремішнє плем'я і тим відірвати нас від матірних земель будемо всіма силами поборювати і взиваємо, щоб назву «русин-українець» завжди і всюди уживати». У 1937 році у «Маніфесті до українського народу Підкарпаття» з вимогою навчати дітей українською мовою виступили понад двадцять політичних партій і товариств, чимало газет і журналів. Перший сейм Карпатської України своїм законом 15 березня 1939 р. проголосив: «Державною мовою Карпатської України є українська».

    * * *

    27 вересня 1991 р. відкрилася сесія Закарпатської облради, на якій тодішній її голова М.Волощук виступив з ідеєю автономії Закарпаття. Проти постала депутатська група «Демократична платформа» на чолі з М.Тиводаром. Під стінами облради зібрався великий мітинг, члени Української Республіканської партії розбили намети і почали голодування. Сесія прийняла рішення про референдум, але мітингуючі заблокували двері, і депутати змогли розійтися тільки пізно вночі. 28 вересня М.Волощук подав у відставку.

    Ярослава МУЗИЧЕНКО, "Україна молода"
    ЧИ ПОБРАТАЮТЬСЯ КОЛИСЬ БРАТИ-СЛОВ’ЯНИ?
    Русин-настоятель Ужгородського кафедрального собору отець Димитрій Сидор поміняв Наталію Вітренко ...на Закарпатську обласну раду
    Закарпатье: На флаге горного края Украины будет "ПРЕВЕД-МЕДВЕД" с российским "триколором"?
    Іван ПЕТРОВЦІЙ: Як попри невизнання, так і попри визнання — я Русин був, єсмь і буду!

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Я Карпаторосс і муї дід бли!) а прапор повторює кольор Хорватського,Сербського,Чеського,Словацького... А герб символ Русофобії і українофобії! А што пишіт по нашому нашто нам укр язк м маєме свуй! :)

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    da sto vi vrete kakie mi rusnaki ukrainci a kto nas xo4et pripisaty k ukraincam toze ne ukrainec a xaxol

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Сам я записався русином, но не розуміву, чого з сього треба робити таку каламайку? Я - русин, а кому ся то не любить, най пише в газету. Но, з другого боку, не розуміву, чого маву переживати, чи признає мене хтось, чи ні?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемку:
    Нові русинські книжки у Ужгороді мож купити у "Кобзарі", а найновіші русинські книжки мож купити у багатьох країнах - там, де держава офіційно признала русинів як окремий народ, де існують русинські меншини, і у тих європейських столицях і великих містах, де при університетах є кафедра РУСИНСЬКОЇ мови (університети щорічно видають значну кількість літератури на русинській мові, перевидають старовинні русинські документи): у Чехії,Словаччині, у Мадярщині, Польщі, у Сербії, у Хорватії, у Америці, у Італії, Португалії, Великобританії, у Австралії, у Мексіці, у Канаді, у Німеччині, Франції, Іспанії, інших європейськиї країнах. Багато русинської літератури можна знайти і "скачати" у інтернеті на сайтах цих русинських кафедр.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Переживати русину, чи признали тебе русином, лишнє. Русини - такий же народ, як і ті кілька десятків чоловік нечисленних народів, (які налічують пару десятків чоловік, менше сотні, тим більше - тисячі)серед переважаючої нації, які признані у всьому світі. І , повторюю, природньо, що кожний народ хоче бути не тільки ситим, але і вічним. Для цього важливо мати національні школи, можливість вчитися у вузах на рідній мові, можливість слухати передачі, читати книжки на своїй рідній мові, передавати свою мову і свої традиції слідуючим поколінням, словом, відчувати себе рівним серед рівних. Так що це переважаюча нація має переживати, щоби поступати демократично у відношенні збереження навіть найменшого народу у складі своєї країни, тим більше, коли цей малочисленний народ признано у світі. Має значення не те, що русинів "тільки" пару тисяч, а те, що русинами себе ідентифікують більше ніж 10 чоловік. І відповідальність за їх збереження у значній мірі лежить і на переважаючій нації. Русини - корінний народ Підкарпаття і вони - на своїй землі. Переживання лишні.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Вірно, русину лишнє переживати, чи признає його хтось русином, чи ні. Але для того, щоби русини збереглися і через сотні років, зберегли і передали своїм дітям свою мову, звичаї, культурну спадщину, важливо мати русинські навчальні заклади, русинські засоби масової інформації. Це природня умова існування любого нечисленного народу у складі переважаючої нації. І переживати має і переважаюча нація, чи достатні її зусилля по збереженню любого найменш численного народу на території країни. Коли у світі признають окремим народом нечисленні народи, які налічують кілька десятків чоловік населення, то обурення по поводу того, що русинів "тільки" кілька тисяч, виглядають смішними, якщо не дивними.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Переживати русину, що його признає хтось, чи ні - лишнє. Йому важливо зберегти себе, як народ, передати традиції народу своїм нащадкам. Для цього важливо мати навчальні заклади на рідній мові, ЗМІ на рідній мові, книжки на рідній мові. Це переважаюча нація має переживати, чи достатньо вона робить для збереження найменшого народу у складі країни. Коли у світі визнають народи численністю пару десятків чоловік, засудження визнання русинів окремим народом на тій основі, що їх "лише" пару тисяч, є не тільки смішними і дивними.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Все діло у тому, як до цього відноситися: для когось проблема русинів може бути смішна, для когось - дивна, для когось - обурлива. Але у любому випадку відношення переважаючої нації до національної меншини є показником рівня демократії у суспільстві.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Хворий на голову, політично стурбований і проплачений Москвою чоловік наробив тут стільки "русинського" шуму в коментах!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Дякуву пані Русинко. За йсе я знаву, што сьте написали. Я бы любив купити нараз то, што хосенноє, майліпшоє. Конкретні книгы, што ся обявили послїднїй рук-два...
    А чом то ваші "опоненты" такі дикі, нич лем лавуть та лавуть Русинам, гойкавуть вшелияку мерзоту? И ниґда ся не пудписувуть? Чуднї якісь...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемко:
    Нема за що, рада помогти Вам, коли це в моїх силах.
    Ви питаєте, "чому ваші "опоненты" лавуть та лавуть, Русинам гойкавуть вшеляку мерзлоту та ще й "ниґда ся не пудписувуть"?
    Таким людям, які ведуть себе так, як Ви згадали, далеко до честі називатися опонентами, вони можуть визвати у розумої людини хіба сміх, або жалість, співчуття. Хоч нещасні хами з усіх сил намагаються привернути увагу своїми дитячими капризними прийомами. А що вони не підписуються - теж зрозуміло: за хамську поведінку, навішування ярликів і грубі словесні обрАзи любої людини без поважної причини по закону виганяють з форуму і лишають права писати коментарії, крім того, така хамська поведінка є солідною причиною звернутися у суд, причому хаму положено відповідати по повній програмі за свою поведінку. Тому хам від страху і вибирає маску Аноніма. Тим більше, якщо розпалювання суперечок і напруженості робиться на заказ, за гроші, чи по причині психічної неврівноваженості, психічного захворювання. Бо під маскою Аноніма і хворій людині, і хаму зручно прятатися, - так думають багато людей. Насправді ж, якщо це потрібно, то у криміналістиці графологічна експертиза за 15 хвилин встановлює ідентичність стилю письма, характерного для певної людини, більше того, можна точно встановити, з якого комп'ютеру було відправлено той чи інший коментар, хто його власник і т.п. А якщо коментар з інтернет-кафе - теж дуже швидко можна при бажанні встановити, хто це був. Так що робіть висновки, як кажуть.. Крім того, хамська поведінка характерна для психопатів. Постараюся написати 12 ознак психопата. Психопатів (хоч видів психопатів є досить багато) треба спокійно ігнорувати, у таких людей вроджений дефект психіки, це невиліковно, самі психопати не знають, що вони хворі. Так що до лайки, характерної для психопатів і хворих людей треба відноситися відповідно. Спокійно.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемку:
    Ознаки психопата з замашками лідера: (намагається зайняти пост лідера будь-де: будь це голова студентського парламенту, чи голова секти, чи політичний лідер - можливостей може бути багато)
    1. Жвавість мови, говору, великі ораторські здібності з метою обману або переконування. Психопати - чарівні оповідачі, дуже самовпевнені і переконливі, переконуючи жертву усно або зламуючи її емоційно.
    2. Маніпуляції іншими. Психопати всередині ворожий і властний, інша людина сприймається ним тільки як агресор, конкурент або просто знаряддя маніпудяції.
    3. Психопат ділить світ на сопляків, грішників і самого себе (маючого право на хамську поведінку). Ця поведінка - емоційний вампіризм.
    4. Грандіозне почуття власного "я". Психопат вважає, що йому завжди все під силу, що він завжди має бути у центрі уваги як лідер, геній а іноді - самий скромний серед скромних. Завжди створює поведінку "ми - проти них"
    4. Патологічний брехун. Психопат бреше холодно, без сорому і совісті, холоднокровно навіть тоді, коли його ловлять на брехні. Протистояння їх брехні і хамству визиває у них шалений гнів або лицемірне притворство, коли всередині все кипить від люті.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Уважаемый господин Лемко!
    Некоторые произведения русинской литературы Вы можете найти на сайте "Русская премия", которая предназначена для русинских и русских писателей Подкарпатской Руси.
    Там есть Петровций и Матола - www.premija-ru/eu.
    Заходите в гости.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Ознаки психопата з лідерськими замашками:
    5. Відсутність почуття вини, сорому або розкаяння. Психопат бічить навколо себе не людей, а тільки сприятливі можливості для маніпуляцій. У нього нема друзів, тільки або спільники, або жертви. Для психопата мета завжди виправдовує засоби. Вони вважають себе завжди правими, так як нервозно вважають себе найвищим суддею, який ніколи не помиляється. Злопам'ятні і мстиві.
    6. Всі емоції психопата несправжні а поверхневі. ЗАвидять або презирають емоції інших людей. Всі обіцянки психопата фальшиві.
    7. Неможливіть любові. Не може ні любити сам, ні відчувати любов іншої людини. Вимагає насильно абсолютної підкори собі. Хамськими і маніпулятивними прийомами. Його почуття мають прийматися другими без всяких сумнівів.
    8. Потреба у гострих сенсорних подразниках. Механізми збудження психопата набирає форму несподіваних приступів гніву, злості, обурення, словесної лайки або фізичного насилля.
    9. Безсердечність, відсутність співпереживання, вирачають абсолютне презирство до почуттів іншої людини. Хоч психопати непогано розбираються у людях і мають жвавий розум, але вони ні до кого не прив'язуються. ні до власної родини, дітей, ні до кого. Свої знання використовують тільки для одержання влади над другим, для насилля або отримання влади.
    10. Імпульсивний, взривний характер, відсутність контролю над емоціямию Чк малі діти, психопати з трудом контролюють власні приступи емоції гніву, злості, несамовитості. Прояви любові і одобрювання - чисто зовнішні, гра на публіку, і не переживаються психопатами насправді. Бурні емоції - дуже характерна риса.
    11. Проблеми з поведінкою і емоційною врівноваженістю у підлітковому і студентському віці. Агресивна поведінка, нахил до насилля, до постійного конфлікту з оточенням, з законом і з суспільством взагалі. Непостійність і нерозбірливість у сексуальних зв'язках.
    12. Безвідповідальність і ненадійність, паразитичний спосіб життя, стремління максимально використати людей у своїх особистих інтересах,відсутність реального життєвого плану. Психопат сильно суєтиться, впевнений, що йому дозолено все. З слабшим веде себе як гангстер, з сильнішими - або лається, або підлещується.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    "Краткость - сестра таланта"

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Вірно кажете. Передати основну суть великої двохтомної книжки у 12 пунктах - для цього потрібно мати талант.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Розповім коротеньку притчу:
    "Однажды к Мастеру пришел ученик.
    - Учитель, если у тебя нет вопросов, значит ли это, что ты знаешь все?
    - Это означает, что меня ничего не беспокоит чрезмерно.
    - Тебя устраивает то, что творится в мире? Ведь это же ад!
    - Меня устраивает то, как Творец спланировал свою игру.
    - Похоже, что план Творца не работает, ведь здесь все поставлено с ног на голову!
    - Только ты видишь этот мир перевернутым.
    Я же вижу его совершенным"

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Красно дякуву вшыткым, што ся узвали на мою прозьбу за книжкы. То, што є в інтернеті, я знаву. Надіяв им ся, же дашто ся обявило нового в Ужгороді...
    Русинці: не мож уповісти, же вны лем псіхопаты, не віруву же їх натулько булше в єдному реґіоні, ги у другому, напримір. Туй, ми ся видить, каждый случай, мусай розпозіровати, изучати окремо...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Машина едет, собаки лают. Зачем? - а кто их знает. Скучно, наверное, или о себе напоминают самим себе. А почему и нет, машина ведь не укусит, правда задавить может, но это уже частности. Люди обычно на них внимания не обращают, но иногда всё-таки срываются и давят на газ. Или притчи рассказывают:) К чему собаке притчи - ей бы полаять, даже на женщин.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Бросаться с обезумевшим истошным лаем вслед за презжающими машинами, удел безродных паршивых дворняжек.
    Такова природа дурной наследственности...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемку:
    У мене є деякі нові видання, наприклад: "Няговские поучения" які писав мароморошський дяк з села Нягово (Добрянськоє) у 1560 р (перевидано у 1921 році і у 2006 році), книжка "Матяш - король русинув"(2005), книжка Антонія Годинки "Як жили наші духовники"(2006) і рукописи Михайла Довговича (2006). Якщо вони цікаві для Вас, можу перезняти ці матеріали на ксероксі і вислати поштою."Няговские поученія" написані з використанням старовинних букв "ять", "іжиці" і тп.
    Камуфляжнику і Русину1:
    Спасибо Вам за поддержку! Конечно, я совершенно согласна с Вашими репликами. Я - обычный земной человек, который может быть не только всегда правым, но и ошибаться, и быть несовершенным. В принципе, всегда можно найти человека, который в чем-то умеет выразиться точнее, лаконичнее, мудрее. И всегда можно найти человека, которому будет нравиться или даже очень нравиться, что я говорю, человека, которому будет безразлично, что я говорю и человека, которому не понравитсяЁ что я говорю. Так бывает почти у всех людей. Но вот насколько я буду переживать от того, что я кому-то не нравлюсь, это и есть показатель моей внутренней свободы. Я свободна от страха потерпеть неудачу, от стремления любым способом быть только идеальной, и от страха показаться глупым человеком в глазах окружающих. Так думаю не только я, но много-много людей. Зачем доказывать что-то глупцу, когда умный и так поймет? Кто-то когда-то сказал: " Искусство быть мудрым состоит в умении знать, на что не следует обращать внимания".

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    ..А хамство и ругань часто коренятся в желании находиться в центре внимания, желании подняться над другими. А также - когда внутри человека накопилось много злобы и горечи, и ее не на ком выместить, то такие люди обращают свою злобу и горечь на окружающих, потому что это "выпускание пара" успокаивает. Несчастье любит несчастье. Вот почему чужой успех раздражает неудачника и делает его собственные проблемы еще тяжелее, провоцируя его на новую злость, новые обвинения, новое хамство.
    Человек сам ответственен за все, что происходит в его жизни, и только сам себе может помочь, если ему плохо. Собеседник может только указать путь, в направлении которого важно идти, чтобы стать более совершенным, чем прежде.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Русинці: красно дякуву! Буде майбулшов серенчов, кедь куплю в Ужгороді "Няґовську постіллу" май давній наш письмовый памнятник. Фантастичный, додам од себе. Наш язык абсолутно єднакый, ги быв такой пятсто годув назад. Я відів вуданя Петрова... Дякуву и за наводку на нову книгу Годинкы, сёї ищи не маву. Зато маву (похвалюся) "Утцюзнину..." и "Час гурше ги вода", што издав Іштван Удварі в Мадярщині... Чи неє дакого кафе, вадь клуба, де ся стрічавуть Русины? Ци се уже из области фантастикы? Кібы власть была мудров, зробила бы тото...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемку:
    Повністю з Вами згідна, кожний окремий випадок деструктивної поведінки людини треба розглядати окремо. Люди не є ні тільки погані, ні тільки добрі. Це тільки залежить від наших оцінок. Кожний випадок деструктивної поведінки має причину. Її і важливо встановити, щоби порозуміти мотиви тої або іншої поведінки6 слів6 поступків. Нема одної схеми для всіх випадків6 я згідна з Вами. Приблизно одинакова усюди кількість людей з психопатіями, але коли напруженість в суспільстві зростає, коли емоціями людей маніпулюють ЗМІ, навіваючи тривогу і невпевненість у завтрашньому дні6 тоді люди з лабільним самоконтролем реагують чутливіше на це. Має на увазі ще і літніх людей, молодь, підлітків.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Лемку:
    Я ще все під враженням "Няґговської постілли"! Ось буду мати трохи більше вільного часу на 1-2 травня, тоді постараюся більш детально перечитати цей геніальний твір! А я не маю книг, які Ви згадали! Названі Вами твори - дорогоцінні перлини русинської письменності!
    Маю ще книжку "Русская, украинская и русинская лексикология и лексикография", 2006, книгу "Пределы угрорусской речи" в 1773 р. по официальным данным (исследование и карты) А. Петрова (Санкт-Петербург, видання 1911р.
    Клуб зустрічі русинів - хороша ідея. Мож би було і влітку під час відпустки планувати колись зустрітися русинам в Ужгороді, це було би зручніше для тих русинів, які розкидані по світу. Бо щоби добратися до Ужгороду з Австралії чи з Канади, з Італії, Франції чи Мексіки - такі поїздки треба планувати наперед, тим більше, що і робота буває розписана на багато років наперед, з країни до країну. Щоб відвідати Ужгород, треба узгоджувати досить багато деталей. Планувати відпуск так, щоб за тиждень встигнути побувати у найгарніших куточках краю.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    П.С. Дуже поспішаю, тому вибачаюся за "очепятки".

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Боже!Кулко Нас много!Кой читаву высловы чесных русину, та жити ми ся хоче.Може и над нами Бог розмилуєся, та и мы зажиєме слободы.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Най Бог Вам помогає у усьому!
    Най Вам ся хоче жити довго-довго, щасливо, у гаразді,- сього бажаю Вам уд усього серця! Усі біди - у лісок, на дубок. Усі гаразди і радості - ід Вам у хижу!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    "Наш язык абсолутно єднакый, ги быв такой пятсто годув назад."
    Розумію ваше занепокоєння. Всяка мова повинна розвиватися. В іншому випадку стане мертвою. Підтримую ваші зусилля в створенні бібліотек,клубів,осередків своєї культури, мови.
    Але автономія!! Це явний перебір!!
    1. Скільки налічується русинів? 10 000 чоловік? Та це ж майже ціле село.
    2. А як же влада притісняє русинів? Не виділяє з решти десятка національностей Закарпаття? І піклується так само? Це недобре! Зле! Треба автономії!!
    3. А можливо так і треба? Може русинам не можна довіряти кермо влади? Як же так сталось, що русини вимагають автономії під російським прапором? Чому лідери русинів поголовно російськомовні? Можете провірити в інтернеті: майже всі, хто виступає від імені русинів -російськомовні!! Як на мене мова русинів ближче до української, ніж до російської.
    3. А не може бути, що теперішні лідери русинів зовсім не лідери? Не розуміють бажань простого люду? Не туди
    ведуть? Можна підтримати прагнення русинів до автономії в чужому оточенні Австрії. Колишні борці за автономію мабуть перевернулись би в могилі, якби взнали, що хочуть русинів відірвати від рідного українського народу.
    4. І що далі?
    Заберемо в автономію з собою все Закарпаття? Чи може спитаємо в Закарпаття їх згоди? Нехай виділять для автономії окрему територію? Бажано біля нафто-газової труби?
    5. Вибачайте за емоції!!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Podkarpatsjka Respublika musytj boty nezalezna ot Ukrainy.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Револуція 1989 року і створіня незалежной Україны принесли
    великы зміны в Централній і Выходній Европі. Най-основнїшов із тых змін є піднесіня уровни індівідуалной слободы вшыткых обчанів реґіону. Єднов із тых слобод є право на ідентіфікацію зо своёв властнов націоналностёв.
    Тото елементарне людьске право теперь доступне Русинам
    Польщі, Словакії, Мадярщіны, Румунії, Чехії, Сербії і Хорватії. Вшыткы тоты країны узнали Русинів як самостатну
    націоналность. Законодарство Україны ґарантує право індівідуа ідентіфіковати ся як Русин ці Русинка.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Хто має право заборонити мені визнавати себе членом нації, яка признана у світі? Тим хто заперечує існування признаної у світі нації треба негайно звернутися до лікарів.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Політіка одшмарёваня
    факту, же Русины суть самостатнов націоналностёв, была сформулована в Москві Комінтернов у 1924 роцї, была насаджена Комуністічній партії (большевіків) Україны
    в 1925 роцї і прията на вызброїня Комуністічнов партіёв Підкарпатьской Руси (Закарпатя) у 1926 роцї. В 1945 роцї, по припоїню Закарпатя до Совєтьского союзу, тота політіка была заведжена і ту [по "возєднані" (анексіі) Подкарпатськой Русі к СССР]. Діскредітована
    совєтьска політіка односно Русинів мусить бути вымінена новов демократічнов політіков україньского штату.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    ТРИКОЛОР над Європов: Франція, Голандія, Люксембург, Хорватія, Сербія, Чехія, Словенія, Словакія. Накониць ай Америка (США, Коста Ріка) має триколор.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Поважна членка НАНУ Гана Скрипник можно знає історію Європи лем по Карпати, айбо не далше Карпат. Ай типирь, особенно по німецьки, англійськи бісідуючі в Європі, Америці Русинів називають Рутенами. В катакомбах Салцбургу, Аустрія, там де Амадеус Моцарт ся народив є таблиця з таким надписом на латинськом язику:"ANNO DOMINI CCC LXXVII ODOACER REX RHUTHENORUM GEPPIDI GOTHI UNGARI ET HERULI CONTRA ECCLE SIAM DEI SEVIENTES BEATUM MAXIMU CUM SOCIIS SUIS QUINQUA GINTA IN HOC SPELEO LATITANTIBUS OB CONFESSIONEM FIDEI TRUCIDATOS" В перекладі:"Року Божого 477. Одоакер король Русинов, Ґепидов, Ґотов, Унґров и Герулов у войні проти церкви Божей, забив благочастивого Максима зоз 50 товаришами які ся молили з ним у тей пещері, рушив долу, и провинцію Норік з мечом и огньом опустошив.” В РОКУ 477 по Київськой Русі ани лем не пахло. Документи о том же слова Рус Русин походять з ВОСТОКА (сходу) не суть. Айбо документи о том, же Рутен, Рутеніа походять зо ЗАПАДУ (західу) суть. http://www.rusnak.info/katakombi.htm

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Тенденціозность и инфантилность. Се вшытко, што годен написати сей сеґінь новинарь. Даґде у Шепетовцї гучить "переконливо"! А нам се нашто пудсовуєте, пане редактор? Чи думаєте собі, же наші дїты имлять са за сі мудрачкы Сирёжи Федакы?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Русначиську. Пан редактор це всім "підсовує", аби всі, і Ви також, висловитися щодо цієї "писанини" загалом і русинської теми зокрема!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Падяк, ти знов задрав своїм многоголоссям...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Никак не успокоятся политические украинцы; казалось бы всё решено справедливо, всем хорошо, никаких проблем, волнений, революций - дали бы людям спокойно жить и работать, но что то внутри мешает, так и хочется некоторым напомнить о себе. Вопрос не в том, кому выгодно признание национальности 'русин', здесь то как раз всё понятно - народу выгодно называться своим именем и развивать свою культуру, - вопрос в том, кому не выгодно. А не выгодно тем, кто привык к однообразию, серым шеренгам 'шурупов общества', коммунистической безличности людей, подавлению любых свобод и прав народа. Простой вопрос справедливого признания, который вообще не должен стоять на повестке дня, но решаться автоматически положительно, натыкается на агрессию ограниченных эгоистов, желающих видеть всех себе подобными, пытающихся навязать свою волю целому народу, мечтающих паразитировать на нашем гостеприимстве бесконечно, обворовывая наш край и заставляя наших людей искать себе заработок на чужбинах. Если же попытаться ответить на вопрос о выгоде, то кроме нас самих, признание выгодно и самой Украине. Подкарпатье показало на всех голосованиях в выборные структуры сбалансированность голосов, отстаивая некую центристскую позицию. Здесь не было каких-то перегибов в сторону какого-то кандидата или партии, и если Восток и Запад чётко разделялись, то Подкарпатье всегда было ближе к центру, балансируя противоположные мнения. Такая ответственность народа может только приветствоваться, так как если Восток и Запад делят страну на два противоположных лагеря, что иногда приводит к разговорам о расколе страны, то именно Подкарпатье собирает всё в одно целое. Русины показали свою верность именно центральной власти, мы за развитие страны без стрессов и интриг, за истинную свободу человеческой личности, за создание наилучших условий для развития каждого отдельного человека - неужели такой народ не заслуживает сохранения и действительно ли центральной власти невыгодно сохранить нас от ассимиляции с одним из крайних лагерей, потеряв при этом возможно единственного союзника? Очень выгодно. А редактор молодец, опубликовав эту статью Федаки. Дешёвые спекуляции о российском флаге в начале статьи всем сразу показали истинную цену этому 'учёному', его статье, его целям и настроили читателей на определённое отношение к прочитанному, дав при этом возможность высказаться и нам. Повторяющиеся провокации, возврат к тем же глупостям в утверждениях снова и снова говорят о многом - мы на правильном пути и у политических украинцев аргументов всё меньше и меньше. Как по мне, так аргументов у них и нет вообще, так как по большому счёту моя национальность - моё личное дело, а лезть в личное дело другого человека не имеет права никто. Дышите глубже господа манипуляторы от науки или ещё чего - вот глубокое дыхание выгодно всем, помогает расслабиться.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    федаки,гавроші та музиченки - определітся хто такі окраінці і де ся взяли,а потум нам указуйте." Реальність така: русини — це давній етнонім усього населення теренів України з часів Київської Русі" - бред сивої кобили.Ми русини були ,йсьме, і будеме.А ви на здоровля будьте окраїнцями майдаунитима.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Кому выгодно?
    У вас есть возможность смотреть российские каналы? До недавно я тоже думал, что это только моё дело иметь право называться русином. Но посмотрев по российскому телевидению передачу о закарпатских русинах, я понял что Москва очень хочет нагреть на этом руки.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Как нас "ассимилируют" 13 Января, 2005, 21:26
    Лист від русинів, на який ніяк не зреагувало радіо”Ліберті”, або про... илюзію свободи
    На Україні обявлені дані останнього Перепису населення, які підтвердили побоювання русинів Закарпаття, що державними чиновниками свідомо буде зфальсифіковано дані Перепису.

    А саме - Перепис зфальсифіковано до такої міри, що користуватися ним просто безглуздо. Вже під час Перепису в Закарпатті фіксувались представниками громадських організацій десятки тисяч порушень правил Перепису та прав людини на самоідентифікацію. Була переписчикам дана вказівка не вписувати національність "русин". Тисячі випадків коли переписчики навіть не мали з собою бланків, задававли по 2 чи 3 питання замість 20-ти і заповняли дані олівцями. Тисячі людей наздоганяли переписчиків і просили записати їх русинами. Однак у відповідь чули таке:"Русинів нема, то все українці, тай не велено нам записувати русинську національність". В тих випадках, коли люди майже насильно вимагали від переписчиків заповняти в Листах графу "національність" з іменем "русин", вдалося зафіксувати вище десять тисяч русинів, які себе самоідентифікують як русини, а не як українці. Тобто, точно так, як це є в Сербії, Словаччині, Угорщині, Чехії, де русини самоідентифікують себе саме русинами, а не українцями. Міф про те, що русини це прадавня назва русинів, розбивається самими ж українцями,що твердять ніби вони “древніші санскрита”.

    Знову в Україні повальні порушення прав людини!!! Навіть обявивши дані Перепису, що все таки є вище десять тисяч русинів в Закарпатті, пропаганда цинічно, по-сталінськи, обявила, що русини-це тіж українці, але які ... ще не доросли до української свідомості. Поздоровляємо Радіо Ліберті, що воно практично проце нічого не хоче знати

    З повагою Д.С. етнічний русин.

    04 Август 2003

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Москва хочет нагреть руки, а Киев уже греет. Причём достаточно нагло, без спросу и уважения наших прав. Более того, желающих нагреть руки на нас намного больше, просто не все это заявляют открыто. И это нормально. Это нормально, когда твоими преимуществами разного рода интересуются другие и если ты ими распоряжаешся согласно своих интересов, ненормально, когда твоё используется без твоего разрешения и другие делают в твоём доме, что хотят против твоего желания. Согласитесь, что в теперешней ситуации многое бы не произошло в Подкарпатье, если бы Вы решали, чему происходить. Лично я был бы рад увидеть передачи о нас на всех каналах всего мира, пускай все интересуются нашими стратегическими преимуществами расположения в центре Европы, а нам бы иметь возможность регулировать этот интерес. На любой ценный товар в любом магазине есть, как правило, много покупателей, и это нормально. Плохо, когда интереса нет - это бы значило, что никакой ценности наш товар и мы сами не представляем.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    komufljaznik ,treba znati istoriju a ne pizditi ja za tvoimi visnovkami sposterihavu rik ti povnij debil i kid ziesch na ukr abo vrosii nepudri lidjam moézgi hanba tobi.koli choschesch schos napisati toposchaj istoriju.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    rusnak, когда усядется туман, образованный обилием фонтанируемой слюны, возьмите ветошь, тщательно протрите монитор и попробуите дать конкретные ссылки на "историю" (которую treba znati) ...

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Русинам нема потреби доказувати нерусинам, що вони русини. Це нерусинам треба доказувати, чому вони бояться признати русинів, коли у світі є признаними народи, численність яких менше тисячі чоловік або налічує кілька десятків чоловік. Доказувати будь-кому будь-що - це марна трата сил і часу. Русинам нема потреби серйозно відноситися до того, що пишуть про русинів нерусини. Русинам нема потреби реагувати на хамства психопатів, котрі навмисне брудними словами і провокаціями розпалюють сварку на любому форумі.
    ..Цитата з книжки, виданої Ніредьгазьким університетом (кафедра української і РУСИНСЬКОЇ філології у 2005 році:
    "Пудкарпатські русины - ЖИВЫЙ НАРОД ЕВРОПЫ, ЦІЛКОМ КОНКРЕТНЫЙ, ДОМАК РЕАЛНЫЙ, ТУТИШНИЙ І У ЕВРОПІ ДАВНО ЗАКОРІНЕНИЙ, МАЮЧИЙ СВОЮ ДОЦЯТ КОНКРЕТНУ І ОКРЕМІШНУ ІСТОРІЮ, ХАРАКТЕР, СВІТОНИКАННЯ, ЯЗЫК И КУЛТУРУ,І СПОЗНАЮЧИЙ СВОЮ ОТЦЮЗНИНУ НЕ ИНДЕ, ГИ НА ЮЖНИХ ОБОЧАХ КАРПАТ"

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Цитата з книги Антонія Годинки "Як наші духовникы проживали" (стор.127)"Так им собі подумав, ож пре тих ко глядать властних предкув вадь заніматься історійов буде се цінна помуч, зато позирайте, хоснуйте порувнуйте інтересантні факти старовинного документа, у котрому напримір є записано, же "Прийшов до наших русинув із Стройного сирохман котрий звався "Пришляк Рус" што не дуже познавав нашу містну русинську бисіду, брав тото, што му уповів кенийз. Сего Пришляка Руса парадоксалноє имня и велика зазниця межи обивателством наших сел ХVІ так нам ясно пудтвержує теорию заселення Пудкарпатя з Востока"

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Із книги, виданої кафедрою української і русинської філології НІредьгазької Вищої школи: "Доста уповісти же у Пудкарпатю у совіцький час переіменовали из пролетарськов елегантностьов назви наших русинських сел так, што и не упознаш. Позирай "перли": Извор - Родниківка, Бачово - Чабанівка, Нягово - Добрянське, Требушани - Ділове.
    Антоній Годинка пише: "На едно ся надію, честни читатели, ож каждый из Вас родное село свое упознать"

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Май дурного заголовка сем не стрічав - ""Кому вигідна "нова національність" РУСИН"".?????Мы жиєме туй тисячі року,усе сьме были руснаками,вать русинами а лиш з приходом большевику сьме стали українцями-окраїнцями(а вто в центрі Європы).І тто од 1945 року нам стараются переписати НАШУ історію без нас - як "краснопузі" в радянські часи,так "свідомити-незалежники" тепирь.Доки?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    І звичайно не можна оминути твердження патріарха історії України-Руси, академіка М. Грушевського, який однозначно заявляє, що коли угорські племена у 896 р. перейшли Карпати, вони зустріли тут давніх мешканців – русинів. (М. Грушевський. Історія України для широкого загалу. Київ, 1907р.).

    Страницы

    Похожие новости