ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Маріан Токар: "Політичні партії Закарпаття в умовах багатопартійності (1919-1939)"

  14 мая 2021 пятница

  Маріан Токар – викладач кафедри політології Ужгородського Національного університету прийшов до читача з монографією про політичні партії Закарпаття під час перебування в Чехословацькій Республіці. Як відомо, саме цей час позначений бурхливим розвитком багатопартійності у нашому краї.

  Ошатна, майже 400-сторінкова книжка є першим комплексним дослідженням політичного плюралізму закарпатців у першій половині ХХ століття. Автор проаналізував чимало першоджерел: тодішню пресу, партійні документи, виступи, публікації, результати місцевих і парламентських виборів. У списку бібліографії близько 400 посилань, у тому числі - чимало з неопублікованих архівних документів. Це й не дивно, адже в основу книжки лягла кандидатська дисертація, яку Маріан Токар успішно захистив у 2004 році.

  Як зазначає у висновках автор, багатопартійність у 1919-1939 роках стало доброю політичною школою для закарпатців, а партійна боротьба у краї в основному зводилася до протистояння не ідеологічного, а національного.  Олександр ГАВРОШ, "Старий Замок "Паланок"

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору