ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Мелодії Солених озер" звучатимуть у закарпатському Солотвині

  15 апреля 2024 понедельник
  66 переглядів

  Уже стало традицією щороку у смт Солотвино Тячівського району проводити фестиваль культур національних меншин Закарпаття „Мелодії Солених озер”.Як повідомила “UA-Reporter.com” начальник відділу у справах національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації Юдіта Євчак, задум проведення фестивалю виник у 2002 році, коли Тячівською райдержадміністрацією було запропоновано провести свято на озерах. Ідея зацікавила управління культури та відділ у справах національностей облдержадміністрації і було прийнято спільне рішення про проведення вказаного фестивалю за участю художніх колективів народної творчості представників різних національностей, щоб показати таланти, якими така багата наша Срібна Земля. Мета: не тільки показати, але й розвивати національні традиції, прищеплювати любов і повагу до рідної мови, кращих духовних надбань представників різних національностей, підтримувати їх прагнення передати нащадкам неоціненні скарби самобутньої культури і мистецтва.

  Особливість фестивалю: самовіддана праця і талант громадян України різного етнічного походження, які проживають у нашому краї, сприяють утвердженню позитивного іміджу не тільки нашого чарівного краю, але й Української держави у світі. Адже наша Закарпатська земля в усі часи славилася талановитими людьми, у різнобарвному віночку яких тісно переплелись щира гуцульська коломийка та веселі, іскристі румунські мелодії, задушевна українська пісня та запальний угорський чардаш, вишукана закарпатська вишивка та багатий словацький фольклор. Фестиваль уже став одним із найцікавіших свят, який приваблює дедалі більше гостей.

  Цього року 31 липня фестиваль проходитиме у два етапи: спочатку виступатимуть кращі мистецькі колективи та окремі виконаці, народні умільці, а пізніше відбудеться концерт естрадної музики за участю народного артиста України Степана Гіги.

  Наступного року, коли фестиваль відзначатиме свій перший маленький ювілей – 5-у річницю, плануємо надати йому статус міжнародного, запросивши колективи із країн Карпатського Єврорегіону, інших областей України.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору