ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Мистецтво – на вулиці!

  05 декабря 2023 вторник
  Аватар пользователя Гость
  Неопределенный

  Прес-реліз відкриття ковальської брами Ковальської громади Закарпаття

  З чого все починалося?

  Під час цьогорічного святкування Дня міста Ковальська громада Закарпаття проводила унікальну подію – ковальську мистецьку імпрезу. Два дні на площі Шандора Петефі весело дзвеніли по наковальнях молотки закарпатських «гермесів» і варився запашний бограч. Тут же для бажаючих проводився імпровізований майстер-клас, і зацікавлені городяни могли долучитися до мистецтва власними руками.

  І що в результаті вийшло?

  Найцікавіше, що імпреза була не просто яскравим шоу. Адже під час неї Ковальська громада Закарпаття створювала щедрий подарунок місту – браму, яка замінить шлагбаум і бетонні блоки на в’їзді в пішохідну зону Набережної Незалежності (з боку вул. Уральської). Проста і надійна основа воріт розділена на квадрати, в кожному з яких різні майстерні та ковалі громади втілили свої власні творчі ідеї, майстерність та технології. Таким чином був створений своєрідний пам’ятник ковальському мистецтву Закарпаття, дружбі та партнерству.

  Чому це важливо для міста і краю?

  «Нам дуже приємно, що ми створили не просто мистецьку, а ще й функціональну річ для міста, – говорить організатор акції Анатолій Криванич, – Великих пафосних і нікому не потрібних пам’ятників достатньо, а от невеликих гарних об’єктів не вистачає. Ми робили все «залізно», надійно, тому сподіваємося, що наша ковальська брама буде довго радувати жителів міста та туристів своїм веселим і творчим характером.».

  Фінансували акцію Ужгородська міська Рада та торговий комплекс «Беркут».

  Довідка

  Ковальська брама – далеко не перша акція Ковальської громади Закарпаття. На їхньому рахунку організація та проведення двох імпрез в Ужгородському замку, двох фестивалів «Гамора» в с. Лисичово, акція по приверненню уваги до проблеми збереження і облаштування Невицького замку, представництво Закарпаття на міжнародних та всеукраїнських ковальських фестивалях, останнім з яких став фестиваль у Донецьку «Парк кованих фігур» тощо.

  Контактна інформація: 8 067 774-60-25 (Анатолій Криванич, організатор акції).