ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Митниця: один інспектор замість трьох, «трофейні» авто для ветеранів та анкетна «люстрація» кадрів

    19 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    В.Скомаровський відразу ж взяв “бика за роги”: мовляв, уже з 1 травня на всіх внутрішніх митницях України митне оформлення проводитиме тільки один інспектор, а вся процедура оформлення буде значно спрощена.

    Як зазначив В.Скомаровський, сьогодні митне оформлення проводиться із застосуванням декларації, яка передбачає режим трьохетапної схеми і до кожного етапу застосовується окрема контрольна операція. «Ми вже ліквідували понад 50 указів і розпорядчих листів, які тільки ускладнювали митне оформлення, а наша мета зробити так, щоб оформлення проводилося в «одне вікно» і в найкоротший термін», — сказав Скомаровський.

    Головний український митник також повідомив, що знято деякі часові обмеження на митні оформлення на Чопській митниці. “На найбільшій в Україні Чопській митниці існував ліміт – 20 оформлених вантажних автомобілів за годину. Ми ліквідували цю норму і зараз домовляємося з прикордонниками, щоб здійснювати перевірку транспорту одночасно”, — повідомив Скомаровський.

    І взагалі, за словами В.Скомаровського, Держмитслужба України провадить активну роботу щодо прискорення товаро- та пасажиропотоків, спрощення митних процедур і процедур державного контролю на кордонах України із сусідніми державами, в т.ч. і з країнами Східної Європи. Зокрема, для прискорення процедур митного оформлення в співпраці з Державним департаментом ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України досягнуто рішення про можливість митного оформлення вантажів на підставі ветеринарного свідоцтва форми 2, у якому зазначено «Для митного оформлення. Без права реалізації». У таких випадках подальший державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продукцією тваринного походження здійснюють спеціалісти державних органів ветеринарної медицини після митного оформлення. На даний час митне оформлення вантажів, що підлягають ветеринарному контролю, здійснюється протягом однієї доби (раніше затримки сягали до 10 днів). Подальший державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за цією продукцією здійснюють спеціалісти державних органів ветеринарної медицини.

    Внесено також зміни щодо митного оформлення транзитних товарів, що ввозяться на митну територію України автомобільним транспортом за процедурою МДП. Донині інформація про переміщувані за книжкою МДП товари складалась посадовою особою пункту пропуску безпосередньо в ЄАІС Держмитслужби. Така практика ускладнювала процес митного оформлення через нестабільну роботу зв’язку з ЄАІС Держмитслужби. Після внесення змін інформація про переміщувані за книжкою МДП товари формується посадовою особою пункту пропуску за допомогою локального програмного забезпечення і направляється електронною поштою до ЄАІС Держмитслужби, що скорочує час оформлення транзитних товарів, які переміщуються за процедурою МДП.

    Окрім того, Держмитслужбою пропонуються зміни, які дадуть можливість не подавати при розміщенні в режим переробки на митній території України товарів, які переміщуються з метою ремонту технологічної схеми переробки, що дасть можливість спростити процедуру митного оформлення. Крім того, при видаленні відходів переробки в спеціально відведених місцях або об’єктах (полігонах, комплексах, котлованах, спорудах, ділянках надр тощо) вони не підлягатимуть розміщенню в митний режим знищення. Це знизить затрати підприємств, що використовують режим переробки на митній території України.

    На сьогодні, за словами Володимира Скомаровського, за безпосередньої участі у роботі митно-тарифної ради оптимізовано ставки ввізного мита, впровадження яких усуває можливості переміщення товарів з порушенням законодавства, в т.ч. і втягування посадових осіб у корупційні діяння. Підготовлено також наказ щодо надання можливості суб’єктам ЗЕД використовувати при декларуванні товарів замість додаткових аркушів вантажної митної декларації специфікації довільної форми, пакувальні листи або списки товарів.

    У контексті ж зменшення скарг на дії працівників митних органів важливою є робота митної служби з оптимізації її управлінської діяльності. У поточному році всі митниці України перепідпорядковано безпосередньо центральному апарату митної служби, повідомив В.Скомаровський. Це не тільки підвищує керованість ними та ліквідує дублюючі ланки управління, але й розширює повноваження та компетенцію митниць, що сприяє оперативному вирішенню проблемних питань суб’єктами ЗЕД та громадянами.

    В.Скомаровський зазначив також, що існує серйозна проблема з реалізацією конфіскованого на митницях товару, в т.ч. й автомобілів: “Усе лихо у виконавчій службі. Митниця конфіскувала автомобілів на 52 млн. грн., а виконавці продали тільки на 2 млн., а в скарбницю потрапило всього близько 100 тис. гривень”. У цьому зв’язку повідомляємо приємну новину для ветеранів війни: Володимир Скомаровський привселюдно пообіцяв, що конфісковані автомобілі, що накопичилися на Карпатській регіональній митниці, можуть бути подаровані ветеранам війни. Щодо цього він та губернатор області мають намір звернутися з таким проханням до Президента Ющенка і, на переконання Скомаровського, це питання “буде вирішене позитивно”. Якщо врахувати, що в Карпатській регіональній митниці в даний час знаходиться близько 200 конфіскованих автомобілів — головним чином “крутих” іноземних марок, то ветеранам може пощастити — через 60 років після закінчення Великої Вітчизняної війни покататися на “трофейних” машинах...…

    Щодо реорганізації митного відомства України, то В.Скомаровський повідомив, що на території Закарпаття працюватимуть 3 митниці — Ужгородська (вона буде створена на базі КРМ) Закарпатська (колишня Виноградівська) і Чопська, та представив журналістам нового начальника останньої — Йосипа Штроблю. В.Скомаровський зазначив, що нині “на всіх митницях проводиться анкетування, і співробітники самі оцінюють керівників на предмет їхнього авторитету й організаційних здібностей, а ми вже за результатами анкетування будемо ухвалювати відповідне кадрове рішення”. Голова Держмитслужби України також повідомив, що нинішня реорганізація митниць проводиться з метою боротьби з корупцією в митних органах.