ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

На "Карпатському вернісажі" — зорепад несподіванок

  03 декабря 2020 четверг

  10-11 вересня 2005 р. на майдані Шептицького в м. Івано-Франківську відбувається Перший фестиваль народно-прикладного мистецтва „Карпатський вернісаж”. Участь у фестивалі взяли як знані в Україні та за її межами майстри, так і ті, хто робить перші кроки в опануванні народного мистецтва. До участі запрошували індивідуальних осіб і мистецькі колективи.
  За складом близько половини учасників – мешканці Прикарпаття. Друга найбільша делегація представляла Буковину. Серед гостей фестивалю – представники Закарпатської, Донецької, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської областей. Крім попередньо зареєстрованих учасників, до роботи фестивалю долучилися ще близько 70 майстрів з Косова, Рівне, Коломиї та Буковини.Як повідомили “UA-Reporter.com” у прес-службі “Карпатського вернісажу”, одним із завдань, які переслідував фестиваль, є презентація робіт народних умільців України. У ньому взяли участь понад 250 учасників, котрі представили до 40 напрямків декоративно-прикладного мистецтва, у ці дні давати уроки народного промислу та виставляли на ярмарку свої вироби з дерева, скла, лози, соломи тощо. Мешканці та гості нашого краю мали чудову нагоду в одному місці побачити багато надзвичайних, чарівних і витончених речей, зроблених в українських традиціях, з теплом і любов'ю.

  Фестиваль розпочав свою роботу о 11 годині в суботу 10 вересня сурмом трембіт оркестру з Верховинського району від керівництвом Романа Кумлика, у неділю завершився під супровід ансамблю троїстих музик від бази відпочинку “Легенди Карпат” з с. Старі Кути Косівського району.

  У рамках фестивалю були проведені майстер-класи з гончарства, лозоплетіння, вишивки та писанкарства, витинанки та в’язання, плетіння ляльок-мотанок.

  Фестиваль відвідали туристичні групи з Чернівців, Львова та Тернопілля. Серед його іноземних гостей – відвідувачі з Данії, Голандії.

  «Карпатський вернісаж» проводився в рамках проекту «Розширення бізнес-можливостей розвитку музейної справи у Західній Україні». Активна роль в організації та проведенні Фестивалю належить Івано-Франківському художньому музею, який обрано одним із пілотних музеїв реалізації цього проекту.

  Загалом над організацією та проведенням Фестивалю працювало понад 50 підприємств та установ Прикарпаття. Завдяки таким спільним зусиллям у програмі „Карпатського вернісажу” була насичена шоу-програма, безліч подарунків та акцій від спонсорів і організаторів.

  Організатори фестивалю (Рада з туризму Карпатського регіону, Регіональний туристично-інформаційний центр та Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини, Івано-Франківська облдержадміністрація, виконком Івано-Франківської міської ради), щиро вдячні за наданий патронат ВАТ „Прикарпаттяобленерго”, гірськолижному курорту „Буковель”, „Інтернетбум-у” від групи телекомунікаційних компаній „Датагруп”, а також телеканалам „НТН” та „5 канал”, газеті “Вечерние Вести” та усім партнерам фестивалю за допомогу в організації та проведенні фестивалю. Окрема подяка висловлюється студентам Інституту туризму і менеджменту Прикарпсткього національного університету ім. В. Стефаника!

  Оргкомітет сподівається, що започаткований цього року фестиваль стане щорічною акцією, яка сприятиме відродженню народного мистецтва України.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору