ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

На митному посту "Ужгород" вилучено два мікроавтобуси "Мерседес-Бенц" на суму понад 100 тисяч гривень

  06 декабря 2020 воскресенье

  На Закарпатті в зону митного контролю поста "Ужгород", що на кордоні зі Словацькою Республікою, заїхали два мікроавтобуси марки "Мерседес-Бенц" під керуванням громадян Німеччини. Обидва чоловіки їхали до України в приватних справах. Як повідомила "UA-Reporter.com" головний інспектор по зв’язках із громадськістю та ЗМІ Ужгородської митниці Вікторія Сенгетовська, оформлення вказаних транспортних засобів на митному посту здійснював наш співвітчизник п.Б. При проходженні контролю, як підставу для переміщення через кордон України двох мікроавтобусів, 35-річний українець подав для перевірки доручення, технічні паспорти на іномарки. За даними документів, а саме договору купівлі-продажу, вартість першого мікроавтобуса (1999р. випуску)складала 3 тисячі євро, а другого (1997р. випуску) – 1900 євро.

  Однак в ході проведеної Ужгородською митницею перевірки законності ввезення даних транспортних засобів від словацької митниці Чієрна-над-Тисою були отримані завірені копії експортної вантажної митної декларації та договори купівлі-продажу на обидва мікроавтобуси, які оформлялися раніше у Словацькій республіці. За даними цих декларацій вартість першого мікроавтобуса становила 6 тисяч євро, а другого – 4,5 тисяч євро.

  За словами гр.Б., ці мікроавтобуси він перевозив для одного росіянина по дорученнях, а їх доставку до митного поста “Ужгород” здійснювали громадяни Німеччини. За словами ж одного із водіїв-німця, незаповнені бланки договорів купівлі-продажу із реквізитами однієї німецької фірми йому надав громадянин України п.Б. на відсіку дороги, що розташована між митними постами “Вішнє-Нємецке” – “Ужгород” (словацько-український кордон). Ці бланки німець заповнив від руки під диктовку та по ініціативі українця, де вказав значно занижену вартість транспортних засобів. А потім ці договори купівлі-продажу особисто були підписані нашим співвітчизником, а не уповноваженою особою німецької фірми.

  Як показав експертний висновок Закарпатської торгово-промислової палати, вартість першого мікроавтобуса за межами України становить 44509 гривень, а на території України – 60913 грн. Різниця у вартості другого мікроавтобуса також суттєва: за межами України – 30525 грн., а на Україні – 50980 гривень.

  Таким чином, гр.Б. вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України транспортних засобів з приховуванням від митного контролю документів, одержаних незаконним шляхом і які містять неправдиві дані щодо продавця, покупця, а також вартості самих мікроавтобусів. Відтак, ці транспортні засоби, загальна вартість яких складає 111 893 грн., були вилучені у чоловіка.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору