ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті побоюються повторення повені 1999 та 2001 років

    16 апреля 2024 вторник
    73 переглядів

    На Закарпатті побоюється повторення повені 1999 та 2001 років. Бояться цього й в Угорщині.
    Нині на гірських схилах Українських Карпат товщина снігу становить у середньому 60 см, а в Румунії — подекуди навіть більше одного метра. Тож фахівці водного господарства Угорщини, як повідомив старший інспектор Центру громадських зв'язків УМНСУ у Закарпатській області Федір Філіп, не виключають, що на Закарпатті може початися велика повінь.

    Перебуваючи з офіційним візитом у Києві, угорський прем'єр Ференц Дюрчань не випадково серед інших питань обговорював з українською колегою Юлією Тимошенко можливості спорудження на Закарпатті системи водосховищ на випадок великих повеней. Угорська сторона готова профінансувати частину цього проекту.

    А тим часом на Закарпатті в горах випало чимало снігу. Товщина "Білої ковдри" місцями перевищує 60 см, а на Рахівщині та Тячівщині — понад один метр. Через підвищену вологість снігу зберігається небезпека сходження сніжних лавин. Доволі високий і рівень ґрунтових вод у низинних районах. Якщо б зараз, за словами Федора Філіпа, раптово потепліло на 10 — 15 градусів, то великої повені справді не вдалося б уникнути. Про всяк випадок обласна служба з надзвичайних ситуацій готується до гіршого сценарію розвитку подій. Тим паче, що як українські, так і угорські метеорологи прогнозують значні опади в кінці цього тижня.

    До речі, у гірських районах Чернівецької області теж зростає ймовірність повеней. Як свідчить аналіз гідрометеорологічних умов, тепе-

    рішня ситуація схожа на ту, що передувала повені у 2001 році. Тепла зима, потім різке похолодання і накопичення снігу на промерзлому грунті у разі випадання дощів створюють реальні передумови для формування повеней великої інтенсивності. Швидкість формування повеневого стоку у верхів'ях гірських річок за 3 — 4 години може призвести до підвищення рівня води на 1,5 — 2,5 метра, а за добу — на 4 — 5 метрів. Управління МНС України у Чернівецькій області встановило постійний контроль за гідрологічною обстановкою, рівнем води у річках і водоймах та перевірило стан водогосподарських споруд. Крім того, сформовано оперативні мобільні групи й підготовлено відповідну техніку для роботи в умовах повені та пропуску льодоходу.



    Тарас Жирош

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору