ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті розберуться з підприємствами, які працюють в режимі пільгового оподаткування

    23 апреля 2024 вторник
    55 переглядів

    Ситуація, що склалася в економіці країни і зокрема Закарпатської області, вимагає розібратися з підприємствами, які працюють в режимі пільгового оподаткування. Експертна рада з питань розгляду та схвалення інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності області та на території спеціальної економічної зони „Закарпаття”, що зібралася у вівторок на засідання під головуванням в.о.заступника голови ОДА Ігоря Кріля, розглянула питання продовження або припинення дії інвестиційних договорів з цими підприємствами.Закон України „Про спеціальний економічний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” почав діяти в 1999 році. На 1 січня 2005 р. на т. зв. території пріоритетного розвитку зареєстровано 90 інвестиційних проектів. Планувалось залучити понад 309 мільйонів доларів США. Фактично ж на початок цього року залучено інвестицій на суму 135,3 мільйона доларів, або 43,8 відсотка задекларованих. Створено 9231 нове робоче місце і збережено 9762 існуючих. Середня заробітна плата в зоні дії вищевказаного Закону становить 554 гривень.

    Саме показники співвідношення задекларованих і реально вкладених інвестицій, а також рівня середньомісячної зарплати і кількості створених робочих місць були визначальними для членів експертної ради під час прийняття рішення по кожному підприємству з пільговими умовами оподаткування. Розглянули діяльність підприємств і з десятком-другим працюючих, і таких великих, як „Гроклін-Карпати” чи „Генкель-Ужгород”. Сумнівів не виникало з такими зареєстрованими підприємствами, як ВАТ „Енергокомплекс”, який задекларував вкладення 127 мільйонів доларів, реально не вклавши жодної копійки і не розпочавши роботу. І таких підприємств – близько 15 відсотків. У зв’язку з невиконанням умов договорів з реалізації інвестпроектів експертна рада рекомундувала облдержадміністрації та органах місцевих держадміністрацій розірвати договори з 25 підприємствами. Ще з 14 підприємствами договори припинено за взаємною згодою. Деяким підприємствам дано можливість у місячний термін відкоригувати договори і виправити становище з рівнем середньої зарплати тощо.

    Наступне засідання експертної ради розгляне діяльність підприємств за іншими економіко-соціальними показниками, повідомляє прес-служба ОДА.



    В тоже время предприятия Закарпатья рассматривают такие шаги облгосадминистрации,как попытку ликвидации СЭЗ.

    Открытое обращение к руководству страны




    Сегодня, 23 марта 2005г., руководителями предприятий, работающих на территориях СЭЗ и ТПР Закарпатской области, в Верховную Раду передано открытое обращение, адресованное ПрезидентуУкраины Виктору Ющенко, премьер-министру Украины Юлии Тимошенко, Главе Верховной Рады Украины Владимиру Литвину, народным депутатам Украины. Крупнейшие предприятия Закарпатья обеспокоены изменениями Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2005 год", в частности, считают недопустимым принятие правительственного варианта внесения изменений в Законы Украины "О специальном режиме инвестиционной деятельности в Закарпатской области", "О специальной экономической зоне "Закарпатье".



    Речь идет о несоответствии содержания законопроекта задекларированной властью политике открытого, честного партнерства с бизнесом и иностранными инвесторами, намерениям Украины построить цивилизованную экономику по образцу наилучших мировых стандартов. В обращении подчеркнуто, что "предложенные законодательные изменения противоречат духу партнерства между властью и бизнесом, а также могут подорвать международный имидж Украины и ухудшить инвестиционный климат".

    Приводим текст обращения...



    Президенту України

    пану Віктору Ющенку



    Прем’єр-міністру України

    пані Юлії Тимошенко



    Голові Верховної Ради України

    пану Володимиру Литвину



    Народним депутатам України





    Звернення



    Від імені колективів очолюваних нами підприємств, інвесторів і партнерів висловлюємо своє занепокоєння щодо змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік”.



    Ідеться про невідповідність змісту законопроекту задекларованій владою політиці відкритого, чесного партнерства із бізнесом та іноземними інвесторами, намірам України побудувати цивілізовану економіку за зразком кращих світових стандартів.



    Наміри уряду скасувати гарантії по забезпеченню незмінності з боку держави встановлених законодавством механізмів стимулювання інвестиційної діяльності на території України призведуть до підриву діяльності наших підприємств. З огляду на це, вважаємо неприпустимим ухвалення урядового варіанту внесення змін до Законів України „Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області”, „Про спеціальну економічну зону „Закарпаття”, які були прийняті, з огляду на те, що Закарпаття є депресивним і дотаційним регіоном України.



    Завдяки відповідним механізмам стимулювання нам вдалося залучити до Закарпаття інвестиції на суму 208,7 млн. дол. США, зберегти та створити близько 20 тисяч робочих місць. Тільки у 2004 році підприємствами ТПР та СЕЗ сплачено податків і обов’язкових платежів у сумі 143,3 млн. грн. (для порівняння — річний бюджет обласного центру становить 80 млн. грн.). Цими підприємствами виробляється близько 50% обсягів промислової продукції області. Скориставшись преференціями, наданими державою, працюють всесвітньо відомі компанії: ІКЕА, Філіпс, Фольксваген, Ауді, Шкода, Флекстронікс, Леоні, Ядзакі, Джебілл, Хенкель, Ле-Го та інші. Важливо й те, що йдеться про розвиток вітчизняного виробництва, його наукоємких галузей.



    Спроба в односторонньому порядку змінити “правила гри” для наших підприємств та партнерів – це порушення норм цивілізованого ставлення до вітчизняного виробника й іноземного інвестора. Запропоновані законодавчі зміни суперечать духу партнерства між владою і бізнесом, а також можуть підірвати міжнародний імідж України та погіршать інвестиційний клімат.



    Переконані у Вашому розуміння усієї складності ситуації, принциповості щодо неприпустимості знищення вітчизняного виробництва, дестабілізації взаємовідносин українського бізнесу та іноземних інвесторів.



    Просимо Вас не допустити руйнації економіки, знекровлення бюджету Закарпаття, соціальної дестабілізації внаслідок скорочення робочих місць і підтримати нас у намірах розвивати вітчизняне виробництво та підвищувати конкурентноздатність української економіки.



    1. Боярин Олег Петрович, генеральний директор ЗАТ “Єврокар”

    2. Врублєвскі Кшиштоф, виконавчий директор ТОВ “Гроклін Карпати”

    3. Горохівська Галина Романівна, голова правління ВАТ “Мукачівська трикотажна фабрика “Мрія”

    4. Дорогуцький Ігор Віллієвич, генеральний директор ТОВ “Едельвейс-кресмонд”

    5. Дубина Анатолій Дмитрович, генеральний директор ТОВ “Інтер-Каштан”

    6. Каламуняк Мирослава Михайлівна, директор ЗАТ “Ужгородська швейна фабрика”

    7. Колтунов Ігор Альбертович, генеральний директор ТОВ “Термінал Карпати”

    8. Кольвіц Гельмут, генеральний директор ТОВ “Ядзакі Україна”

    9. Костемале Філіп, генеральний директор ТОВ “Джебілл”

    10. Лендєл Олександра Олександрівна, генеральний директор ТОВ “Універ”

    11. Макеєв В’ячеслав Пилипович, голова правління ЗАТ “Берегівський радіозавод”

    12. Петеї Юдіта Оттіївна, генеральний директор ТОВ “Грін Рей”

    13. Приходько Володимир Панасович, генеральний директор органу господарського розвитку СЕЗ “Закарпаття”

    14. Пуга Роберт Сергійович, генеральний директор ТОВ “Стен”

    15. Ремінець Петро Іванович, голова правління ВАТ “Мукачівський завод “Точприлад”

    16. Страхов Сергій Гаврилович, генеральний директор ТОВ “Фем-інвест”

    17. Харута Сергій Федорович, голова правління ВАТ “Інтерпорт”

    18. Царенко Ігор Анатолійович, генеральний директор ТОВ “РІК”






    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору