ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті розвідано понад 360 джерел мінеральних вод

    16 апреля 2024 вторник
    58 переглядів

    Мінеральні води Закарпаття своїми лікувальними властивостями відомі в Україні та за її межами. Сьогодні в області розвідано понад 360 джерел „живої води”. На початок травня підприємницькі структури Закарпаття мали 27 спеціальних дозволів на користування ділянками родовищ мінеральних вод. З 19 ліцензій на експлуатацію родовищ два не розробляються: подано на анулювання ТОВ “Царські криниці” (Келечинське родовище) та ТОВ “Ріо-Кола” (ділянка Ужгородського родовища). Ще 9 ліцензій мають санаторно-курортні заклади, 8 – заводи з розливу мінеральних вод. Однак і тут у використанні родовищ мінеральних вод спостерігаються суттєві проблемиСеред основних – низький рівень використання родовищ (17 відсотків від затверджених запасів). До прикладу, по родовищах Свалявського району видобуток в середньому склав 37 відсотків затверджених запасів, Хустського – 30 відсотків, повідомили „UA-Reporter.com” у прес-службі Закарпатської ОДА. За 4 місяці поточного року із родовищ області видобуто понад 67 тис.куб.м мінеральної води. Це більше, аніж торік, однак далеко „не дотягує” до стовідсоткового показника.

    Неефективно використовуються запаси мінводи ліцензіатами. Так, санаторій “Квітка полонини” використовує запаси трохи більше ніж на 17 відсотків, з яких 11 відсотків використовується для власних потреб на території цього закладу.

    За словами заступника голови ОДА Володимира Гоблика, відсутність генеральних планів забудови населених пунктів, де розташовані родовища мінвод, хаотичне будівництво нових корпусів навколо санаторіїв без реконструкції існуючих чи будівництва нових очисних споруд може призвести до забруднення навколишнього природного середовища та родовищ. Очисні споруди санаторіїв “Сонячне Закарпаття”, “Квітка полонини”, “Кришталеве джерело”, “Поляна” працюють неефективно, що призводить до скиду недостатньо очищених стічних вод та забруднення поверхневих водойм. Підключення нових об’єктів будівництва до існуючих мереж водопостачання та водовідведення проводиться без врахування існуючих потужностей.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору