ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

На Закарпатті відбувся фестиваль «Золотий нарцис»

  23 июля 2019 вторник
  Аватар пользователя uzhgorod

  Ідея встановлення у Долині нарцисів, що в Хустському районі Закарпатської області, скульптурної композиції на основі легенди про самозакоханого юнака поки що залишається мрією професора Ужгородського національного університета Василя Комендаря. Але якщо ця людина протягом 20 років боролася за забереження нарцисового поля і перемогла, то ймовірно незабаром тут таки з’являться і юнак, і німфи, і озеро.

  Долина нарцисів
  Долина нарцисів

  265 гектарів заповідних земель вкриті цвітом вузьколистого нарцису. Цей унікальний вид пережив навіть льдовиковий період. Але ризикує зникнути від рук людей. В умовах верховинського малоземелля кожен клаптик землі на вагу золота. Але науковці намагаються довести, що зиск можна отримати не знищуючи квіти.  Василь Комендар, професор Ужгородського національного університета:

  - Я, як науковець, спланував свою боротьбу за долину нарцисів так, щоб спочатку відвоювати її від знищення, а потім зацікавити населення області і району у тому, що долина нарцисів може приносити величезні економічні вигоди.  Аби захистити унікальну рослину від знищення, у цій долині хочуть створити рекреаційний комплекс. Наразі тут працює філія еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Вона є базою проведення фестивалю юних екологів-ерудитів „Золотий нарцис”.  Олександр Геревич, директор Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

  - Нам дуже важливо, щоб потім резонанс всього того що тут проходить, мав відлуння у дитячих душах.  Цього разу понад дві сотні юних любителів природи взяли участь у змаганнях. А організатори вийшли з пропозицією надати зльоту статусу Всеукраїнського, щоб унікальну рослину побачили якомога більше дітей.  Галина Ярцева, Андрій Гоцуляк, 5 канал

  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору