ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

НАТО вирішило проконтролювати утилізацію українських боєприпасів

  05 декабря 2020 суббота

  До України прибули дві групи експертів Північноатлантичного альянсу, з метою надання нашій державі допомоги в реалізації програми утилізації надмірних боєприпасів і зброї, а також ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на 275-й базі зберігання артилерійських боєприпасів у Запорізькій області. Зокрема, перша група експертів НАТО на чолі з керівником секції з проблематики боєприпасів Агентства з питань технічного забезпечення і постачання NAMSA Стефаном Брауном проведе переговори з представниками української військової делегації, яку очолюватиме директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Володимир Попович, передає «УНІАН».

  У ході переговорів сторони планують узгодити положення імплементаційної Угоди між Україною і NAMSA щодо реалізації проекту Трастового фонду в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру” з утилізації надмірних боєприпасів і зброї, у тому числі переносних зенітно-ракетних комплексів.

  Ще одна група експертів Альянсу, яку очолює керівник секції спільної зброї Департаменту інвестицій в оборону Міжнародного секретаріату НАТО Річард ФРОО, ознайомиться з ходом ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на базі збереження артилерійських боєприпасів в районі Новобогданівки. Натовські експерти розглядатимуть питання залучення міжнародної допомоги до вирішення проблем розмінування і утилізації боєприпасів.

  Візит двох груп експертів НАТО триватиме до 7 липня.

  У лютому 2005 року Північноатлантичний альянс і Україна почали реалізацію проекту Трастового фонду НАТО в рамках програми “Партнерство заради миру” з утилізації і знищенню надмірних боєприпасів, легкої зброї, стрілецької зброї (ЛЗСЗ) і переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) в Україні, який здійснюватиметься Агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSA).

  Важливим елементом цього проекту є те, що NAMSA надаватиме кошти на придбання нового спеціального обладнання, яке необхідне для здійснення демілітарізаційних процесів, шляхом проведення відкритого і прозорого тендеру серед вітчизняних компаній. Враховуючи це, до участі в тендері запрошуються не тільки підприємства, які проводять утилізацію і знищення боєприпасів на цей момент, а також і ті, які мають промислову і технічну нагоду та відповідний досвід для потенційного залучення до цих процесів у найближчому майбутньому.

  На сьогодні кошти на загальну суму 2 млн. 310 тис. євро до бюджету проекту вже виділили 9 країн. Серед них, зокрема: Сполучені Штати Америки – 1 млн. 642 тис. дол. США; Великобританія – 400 фунтів стерлінгів; Нідерланди – 300 тис. євро; Норвегія – 240 тис. євро (виділятимуться протягом трьох років); Люксембург – 30 тис. євро; Австрія – 30 тис. євро; Болгарія – 25 тис. євро; Словаччина – 20 тис. євро; Литва – 11,5 тис. євро. Крім того, розгляд можливості виділення Трастового фонду 1 млн. євро проходить в Європейському Союзі.  Форум

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору