ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

НБУ: Відтік коштів з української банківської системи триває

  05 декабря 2020 суббота

  Національний банк України повідомив про продовження відтоку коштів з банківської системи країни і зниження її ліквідності, передають Українські Новини.

  Про це НБУ повідомив банкам у телеграмі.

  У зв’язку з цим НБУ просить банки до 10 грудня надати Генеральному департаменту банківського нагляду НБУ платіжні календарі (у гривнях, іноземній валюті і загалом) до кінця поточного місяця із потижневою розбивкою.

  У свою чергу, НБУ не наводить показників зниження ліквідності банківської системи.

  У листопаді кошти, розміщені фізичними особами на рахунках у банках у гривнях й іноземній валюті, зменшилися на 2,2 млрд гривень, або на 4,9% (42,9 млрд гривень).  Банки стверджують, що тримають ситуацію під контролем

  Тим часом, українські банки стверджують, що тримають ситуацію під контролем, незважаючи на певну політичну нестабільність в Україні. Зокрема, вони відзначають стабільність кореспондентських відносин з банками-нерезидентами.

  Комерційні банки також почали повертатися до перерахування коштів їх одержувачам при проведенні платежів у день надання платіжного доручення після того, як з 30 листопада Національний банк зобов’язав їх проводити платежі з денним запізненням, а 3 грудня скасував таку вимогу.

  Шляхом ухвалення рішення від 30 листопада Нацбанк прагнув сповільнити рух коштів через банківські рахунки і поліпшити в такий спосіб контроль за ліквідністю банків.  Кореспондент.net

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору