ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Неочікувана смерть у ліжку...

    19 марта 2024 вторник
    20 переглядів

    Про пожежі, які виникають внаслідок необережності при палінні, відомо багато. Та це ще далеко не все. Як свідчить статистика, значна кількість пожеж, на яких гинуть люди, виникає внаслідок необережного поводження з вогнем, а 90% з них – внаслідок куріння в ліжку.Чому ж так стається? Як проходить сам процес загорання від цигарки? Ці питання давно хвилювали й продовжують хвилювати працівників МНС, адже загибель людини – це вже страшний наслідок нещастя.

    Практично всі рекламоносії “кричать” про все новіші та популярніші тютюнові вироби. І чомусь великі літери внизу кожної пачки, які наголошують: “куріння шкодить здоров’ю” не здійснюють належного впливу на запеклих курців. Чи відомо вам, що запалена цигарка має різні температури: від 900*С на її розжареному кінці – до 50*С в районі фільтра. Як бачимо, температура не з низьких, та чи стане вона причиною загорання залежить найперше від властивостей матеріалу, на який може потрапити недопалок. А ще важливо те, що при попаданні недопалку на будь-який предмет, спочатку розпочинається тління, а вже потім можливе загорання.

    Матеріали по різному взаємодіють із жаром тліючої цигарки. Скажімо, різні так звані термопластичні вироби практично ніколи не займаються від тліючої цигарки. Дійсна суттєва небезпека значно зростає при кинутому недопалку у місце знаходження легкозаймистих речовин та матеріалів. Особливо великий ризик від куріння в ліжку. Адже саме це зумовлює значну кількість пожеж, які трагічно закінчуються для курців. Пожежна небезпека тютюнових виробів визначається різними властивостями сигарети: щільністю набитого тютюну, якістю цигаркового паперу тощо. В залежності саме від них змінюється час та температура тління. Встановлено, що сигарети вищої якості й ґатунку здатні тліти до 27 хв., тоді як низькоякісні – до 4 хв. Як не прикро, але навіть короткого часу вистачає для займання більшості тканинних матеріалів.

    Спочатку, так би мовити на початковій стадії, коли недопалок тільки попадає на поверхню матеріалу, розпочинається тління. Згодом розпочинається горіння, тобто тління проникає вглиб виробу. Насамперед, це стосується речей постільного призначення. Прикро, та виявити таку пожежу на початковій стадії практично неможливо. Вона може проявитися протягом 1год – в кращому випадку, або до 4 год.

    При тлінні будь-яких матеріалів проходить хімічна реакція окислення вуглецю. Вуглець є досить поширеною сполукою і міститься в усіх органічних речовинах. Як відомо, необхідним для загорання є кисень. Якщо кімната щільно закрита, а повітрообмін в ній поганий, то проходить неповне загорання вуглецю. Це призводить до утворення монооксиду вуглецю, який носить побутову назву “чадний газ”. Ця речовина є досить небезпечною для людини. На жаль, виявити його в приміщенні без спеціального обладнання неможливо, оскільки він прозорий, не має запаху, рівномірно розміщується з повітрям і не проявляється у вигляді якогось незвичного присмаку. Потрапляє чадний газ в організм людини через органи дихання, внаслідок чого відбувається отруєння організму. Наслідком цього є неповне забезпечення організму киснем, тобто настає кисневе голодування. Супроводжується це запамороченням, втратою свідомості. Критичний час перебування людини в середовищі, заповненому чадним газом, дуже малий і вилічується хвилинами, навіть секундами.

    Куріння в ліжку, в більшості випадків – це крок назустріч смерті. Наближеність людини до смерті від чадного газу значно зростає ще й від кількості вжитого алкоголю. Адже при алкогольному сп’янінні особи не в силі повноцінно координувати свої рухи, а їхні вчинки стають несвідомими і неконтрольованими. Як бачимо, сигарети та алкоголь – це вже давно існуюча проблема, з якою необхідно боротися. Здебільшого жертвами стають особи, які ведуть безвідповідальний спосіб життя. Відірваність від світу породила в них одне бажання – якнайшвидше знайти пляшку зі спиртним, а далі – чергова загибель. Найстрашнішим є те, що на момент виявлення пожежі в більшості випадків врятувати людину вже не можливо.

    Як же можна зупинити загибель при курінні? Питання поки що залишається риторичним, а тим часом рівень загибелі з кожним днем підвищується.



    Центр пропаганди УМНС у Чернівецькій області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору