ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Осінньо-зимовий сезон все частіше нагадує про себе. Пожежами!

  26 ноября 2020 четверг

  З першими заморозками на ґрунті та похолоданням вночі починає різко зростати вірогідність виникнення пожеж, а рятувальники все частіше змушені виїжджати на приборкання вогняної стихії. Цьому підтвердження статистичні дані: щороку в холодну пору року виникає понад 60% від загальної річної кількості пожеж, де гине понад 70 відсотків краян від загальної кількості жертв вогню.

  Перший заступник рятувальників Закарпаття Володимир Бодак розповідає, що найчастіше до подібного фіналу призводить нехтування правилами пожежної безпеки.

  Приміром, в холодну пору стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з газовими приладами, а у сільській місцевості питома частка пожеж в осінньо-зимовий період виникає через несправне пічне опалення.

  І все ж домінує у виникненні пожеж осінньо-зимового періоду несправна електромережа. Аналітики від управління МНС України в Закарпатській області стверджують, що частота виникнення пожеж від несправних електромереж перебуває у тісній взаємозалежності із зниженням температури. Особливо страждають в даному контексті мешканці багатоповерхівок, втім до певної міри це стосується і приватних господарств.

  Така взаємозалежність пов’язана з характерним зростанням збільшення користуванням електроенергією пізньою осінню та зимою, ну хоча б тому, що суттєво зменшується тривалість світлового дня. Разом з тим частина помешкань в силу різноманітних обставин погано опалюється. Природне бажання людей підвищити температуру у власній оселі, призводить до використання побутових електрообігрівальних приладів. Можливо, крива пожеж, спричинених замкненням електропроводки, і не так різко повзла б догори, коли б у пошуках додаткового тепла наші люди використовували обігрівачі промислового виробництва. Аж ні... До ладу стають „самопальні” прилади, які є потужними струмоприймачами. Як наслідок електромережа, особливо в оселях старої забудови, просто не витримує навантаження, що призводить до коротких замкнень, які зазвичай закінчуються у кращому випадку погорілим майном, а у гіршому – травмуванням чи навіть загибеллю людей.

  Обігрівачі та розпалені печі несуть в собі не лише вогняну загрозу. Нерідко вони стають причиною тяжких термічних опіків, причому через недбалість дорослих часто-густо доводиться розплачуватися дітям, яких батьки залишають наодинці із предметами обігріву.

  Осінньо-зимовий пожежонебезпечний лише почався, а в добових зведеннях вже домінують причини виникнення пожеж, що характерні для холодної пори року. Тим паче, що в гірських районах Закарпаття, синоптики вже засвідчують перші заморозки на грунті та в повітрі. Самі ж рятувальники вважають, що найкращим способом вберегтися від пожежі є дотримання правил пожежної безпеки, тим паче, що вогонь в кілька разів гірший за злодія. Останній, якщо „вдереться” до приміщення забирає тільки цінні речі, тоді як вогонь нищить все.  Центр пропаганди УМНС України в Закарпатській області

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору