ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Підприємці Закарпаття готуються до Всеукраїнського страйку

  23 мая 2024 четверг
  61 переглядів

  З 1 січня цього року підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, платитимуть за свою діяльність більше майже удвічі. Зміни для тих, хто працює зокрема на „єдиному”, фіксованому чи фіксованому сільськогосподарському податків, настали несподівано і підняли хвилю невдоволення серед суб’єктів підприємницької діяльності у малому та середньому бізнесі. 15 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання за участю представників ДПА в Закарпатській області, обласного управління Пенсійного фонду, Асоціації платників податків та Держкомпідприємництва в Закарпатській області, на якому обговорювалися нововведення в оподаткуванні.

  Як повідомив начальник відділу обслуговування платників податків ДПА в Закарпатській області Іван Діус, якщо раніше із загальної суми, наприклад, „єдиного” податку відраховувались кошти до Пенсійного фонду та інших установ, то нині кошти за ставкою відраховуватимуться повністю до міського бюджету. Внески ж до Пенсійного фонду-- 32% від мінімальної заробітної плати на період сплати, але не менше, ніж 83 грн.84 коп., щомісяця повинен сплачувати сам підприємець. Ще при підготовці бюджету на цей рік було передбачено підвищення ставки для фізичних осіб. Саме підвищення не відбулося, зате змінилася структура відрахувань, що й призвело до збільшення видатків для підприємців. Скасовано пільги також платникам фіксованого сільськогосподарського податку. Більше пощастило юридичним особам, яким встановлено з 1 січня 2005 р. половину ставки—6% чи 10%.

  За словами голови Асоціації платників податків м.Ужгорода Світлани Король, на сьогодні ще немає закону, який би регулював оподаткування підприємницької діяльності, та закону про спрощену систему оподаткування. До речі, від окремих сплат підприємець може відмовитися, але в такому разі він втрачає страховий стаж і, відповідно, нарахування до пенсії. „Незабаром нас чекають зміни також у трудовому законодавстві, де у проекті закону передбачена відміна трудової книжки”,--додала Світлана Король.

  Тетяна Король, начальник юридичного відділу головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області, проте попередила: у випадку своєчасної несплати до Пенсійного фонду, сума буде нараховуватися підприємцям наприкінці року.

  Не особливо вітає новації й Уповноважений Держкоміпдприємництва у Закарпатській області Олександр Гладовський, попри те, що в області спостерігається ріст кількості суб’єктів підприємницької діяльності: ”Тільки розпочинаючи власну справу, підприємець повинен наперед сплатити внесків на суму 900,00 грн, окремо витратити кошти на оренду, торгові патенти, тощо, а ще й утримувати сім’ю.”

  Тим часом підвищення відрахувань вже викликало обурення у приватних підприємців у більшості областей України — готується Всеукраїнський страйк підприємців.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору