ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Питання збереження дерев’яних церков та замків Закарпаття стане предметом розгляду на наступному виїзному засіданні Кабміну в Ужгороді?

  04 декабря 2020 пятница

  Вчора під час зустрічі з журналістами в Ужгороді віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко запропонував на державному рівні розробити програму збереження дерев’яних церков та замків Закарпаття.

  Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Микола ТОМЕНКО
  Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Микола ТОМЕНКО

  Як відомо, в Закарпатті нараховують 18 старовинних замків та 118 дерев’яних церков, які відносять до так званої „сакральної архітектури” XV-XIX століття. Однак, більшість цих старовинних пам’яток культури перебуває в аварійному стані.

  В зв’язку з цим Микола Томенко вважає за необхідне розробити проект збереження історичної та культурної спадщини Закарпаття. Така програма, на думку віце-прем’єра, має бути системною і розрахованою щонайменше на 10 років, а також передбачати спільне її фінансування органами центральної, місцевої влади та бізнесу, повідомляє "Майдан". Микола Томенко припустив, що питання збереження дерев’яних церков та замків Закарпаття у разі розробки необхідної програми може розглядатися навіть на наступному виїзному засіданні Кабміну в Ужгороді.


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору