ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Питна вода у 10 відсотках закарпатських таборів не відповідає належним стандартам

  03 декабря 2020 четверг

  В Ужгороді відбулася нарада з відповідальними за оздоровлення та відпочинок дітей, на якій перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші констатував: «За оперативною інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів, у області 414 оздоровчих закладів уже прийняли майже 30 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. Аналіз свідчить, що перша зміна завершилася досить вдало». Найефективнішими, за словами першого заступника, були показники оздоровлення дітей у містах Берегові, Мукачеві та Хусті, Воловецькому, Тячівському, Перечинському та Іршавському районах. Але, на жаль, поки що незадовільно ця робота проводиться в Ужгородському, Виноградівському, Хустському та Свалявському районах, містах Ужгород та Чоп. Першими «забила» на сполох служба санепіднагляду. Її працівники взяли проби питної води мікробіологічних показників у таборах, і з’ясувалося, що практично 10% з них виявилися такими, що не відповідають стандартам. Особливо складною залишається ситуація у Перечинському районі. Так, якість питної води не відповідала нормам у пришкільних таборах сіл Сімер, Сімерки, Порошково, Т. Пасіка, П. Гута та Перечина, а також в оздоровчих закладах «Лумшори» і «Барвінок».

  Нерайдужним виявився і звіт МНСників про дотримання протипожежних заходів на об’єктах, де відпочивають діти. Турбує передусім стан електрогосподарства таборів: часто шляхи евакуації утримуються абияк, відсутні або не працюють системи автоматичної пожежної сигналізації, протипожежного водопостачання. За інформацією Ярослава Баб’яка з Центру пропаганди МНС в Закарпатській області, працівниками служби були виявлені грубі порушення вимог пожежної безпеки. Органами Держпожежнагляду до адміністративної відповідальності притягнуто 74 керівників та інших посадових осіб.

  Однак чи не найсумнішими виявилися перевірки Закарпатського обласного управління у справах захисту прав споживачів. За інформацією начальника управління Віталія Танчинця, протягом червня поточного року працівниками споживзахисту проведені перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів у семи літніх оздоровчих таборах при загальноосвітніх школах міст Ужгорода, Сваляви, Чопа, а також в дитячих оздоровчих таборах.

  «На жаль, у шести з десяти перевірених їдалень встановлено відхилення у вазі продукції громадського харчування, — прокоментував В. Танцинець. — Порушення технології приготування страв, норм закладки сировини нами виявлено у восьми перевірених підприємствах. Відібрано на лабораторне дослідження 26 взірців продукції громадського харчування, з них виявилися з відхиленнями від вимог нормативних документів більше половини — 14».

  Так, в оздоровчому таборі «Мультивітамін», що при Ужгородській гімназії, закарпатські захисники прав споживачів навіть не виявили меню денного раціону. Однак це було лише першим порушенням. Також з’ясувалося, що кухарі приготували та згодували дітям 157 бутербродів з маслом. Причому масла чомусь виявилося на 50 % менше за норму! А на 157 порціях чаю в дитячому таборі зекономили 12% цукру. Довелося споживзахисникам тимчасово припинити й реалізацію деяких продовольчих товарів (масло вершкове, сир твердий, олія тощо) через відсутність сертифікатів відповідності.

  Практично аналогічну ситуацію працівники управління спостерігали у літньому оздоровчому таборі «Веселка», що при ЗОШ № 19 Ужгорода, та в оздоровчому таборі праці та відпочинку «Падіюн». За словами В. Танчинця, за результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи, на яких накладено адміністративних штрафів на суму 1,7 тис. грн. Щодо суб’єктів господарської діяльності застосовано економічні санкції на загальну суму понад 1,1 тис. грн.

  У всій цій ситуації, за словами головного закарпатського споживзахисника, тішить бодай єдине: керівники дитячих оздоровчих закладів оперативно реагували на всі зауваження й вжили заходів щодо усунення виявлених під час перевірок недоліків.  Наталка Попович, "День"

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору