ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Піввіковий внесок у культуру закарпатської Воловеччини

  06 декабря 2020 воскресенье

  Ніхто не може заперечити, що найяскравіші етапи в розвитку культури, зокрема, художньої самодіяльності, пов’язані з іменем Івана Васильовича Керецмана. За 50 років творчої діяльності він зробив багато як композитор, диригент, педагог. Іван Васильович — досвідчений педагог серед викладачів Воловецької дитячої школи мистецтв. За 30 років викладацької роботи з класу музично-теоретичних предметів випущено більше 300 юних музикантів, частина з яких у різні часи продовжила навчання в середніх і вищих навчальних мистецьких закладах, а для деяких із них музика стала професією. Іван Керецман — один із найстаріших на Закарпатті членів Національної Ліги українських композиторів, учасник і переможець майже всіх пісенно-композиторських конкурсів області, у творчому доробку якого є кілька сотень оригінальних творів, обробок народних пісень, колядок, духовних творів, музичних перекладів різних творів для різного складу виконавців (хорів, ансамблів, оркестрів тощо).

  За безпосередньою участю цього ентузіаста культури у нашому районі було створено до двох десятків хорових колективів, вокальних ансамблів, якими він у різні часи керував. Іван Керецман — автор двох пісенних збірок, кілька десятків його творів публікувалися у різних виданнях. Підготовлені до друку кілька збірок хорових пісень, творів для вокальних ансамблів, колядок й обробок народних пісень. Нещодавно в районному будинку культури відбувся авторський концерт Івана Васильовича з нагоди піввікового ювілею його творчої композиторської, диригентської і педагогічної діяльності.

  З теплими словами до ювіляра звернувся начальник відділу культури РДА І. М. Щербей, який розповів про творчий шлях учителя, старшого колеги, творчої по натурі й талановитої людини. Тішить те, що ювіляр продовжує працювати керівником колись створеного за його участі народного камерного хору, який ось уже 28 років діє на базі викладацького складу Воловецької дитячої школи мистецтв.

  Цей колектив — і нині один з кращих в області. Його репертуар складають переважно хорові мініатюри українських і зарубіжних класиків, а також оригінальні твори й обробки керівника хору Івана Керецмана. Він і удостоївся честі розпочати ювілейний авторський концерт виконанням “Молитви” на слова Софії Малильо, фрагменту церковної служби “Малоє славословіє” і твору “Воспой хвалу Всевышнему” на слова Олександра Духновича.

  Щиро привітав ювіляра з багаторічною діяльністю голова райорганізації СелПУ Йосип Бігарій. Він побажав винуватцю урочистостей міцного здоров’я і незгасного бажання творити і поповнювати невичерпну скарбницю пісенної культури. Йосип Йосипович вручив ювіляру цінний подарунок. Поетичне вітання присвятив і подарував йому поет Володимир Пішко.

  Сумно тільки з приводу того, що на такому солідному звітному концерті одного з провідних композиторів краю були відсутні представники обласного управління культури, обласного будинку народної творчості та обласних композиторських об’єднань, які самі мали б організовувати і проводити подібні мистецькі заходи.  М.ЛАКАТОШ,Воловецький район.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору