ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Попереду в рятувальників Закарпаття найбільш тривожний у пожежному плані період року

    16 апреля 2024 вторник
    18 переглядів

    Управління МНС України в Закарпатській області в тривожному очікуванні. Незабаром розпочнеться черговий осінньо-зимовий пожежонебезпечний сезон, який для місцевих пожежників є зазвичай найбільш складним періодом, на який припадає чи не найбільша кількість трагічних випадків під час пожеж.Як зауважують аналітики цього управління на останні три місяці кожного року тут припадає майже половина випадків загибелі людей на пожежах. Так, скажімо у 2003 році впродовж жовтня-листопада вогонь забрав життя 30 людей, стільки ж, скільки за попередні дев’ять місяців того ж року. Вказану тенденцію врахували у 2004 році, однак листопад цього року виявився не менш згубним ніж у попередні роки – кожна шоста пожежа закінчувалася травмуванням або загибеллю людей.

    Василь Ковач, керівник профілактичного блоку управління МНС України в Закарпатській області зауважує, що відоме прислів’я „Готуй сани влітку” стовідсотково справджується і в даному випадку.

    З його слів близько 40 відсотків пожеж впродовж осінньо-зимового пожежонебезпечного, а він співпадає з так званим опалювальним сезоном, стаються через перевантаження електромереж. Чимало мешканців квартир та житлових будинків користуються окрім центрального опалення допоміжними опалювальними пристроями, які споживають багато енергії. Проводка не витримує і як наслідок замикання, а відтак пожежа. Тому влітку непогано б провести заміри опору електромереж, що дозволяє встановити, де в яких місцях проводка може не витримати.

    Як повідомили “” у Центрі пропаганди управління МНС України в Закарпатській області, десять відсотків всіх осінньо-зимових пожеж припадає на таку причину як несправні димарі та порушення правил експлуатації пічного опалення. Хоча від вказаної причини виникає тільки десята частина всіх пожеж – однак майже кожна п’ята з них закінчується загибеллю людей. Аби перевірити чи справний комин не потрібно багато знань – влітку білите його та протоплюєте піч. Це дасть змогу проглянути чи є на ньому тріщини. Якщо є – муруєте. Далі подбайте про пластину з негорючого матеріалу перед топковим отвором пічки, а також не залишайте навіть дерев’яних, не те, що інших легкогорючих матеріалів поблизу неї.

    Однак найбільших прикрощів завдає людська недбалість. Необережне поводження з вогнем, причина, через яку восени-взимку стається сорок відсотків пожеж та вісімдесят відсотків випадків загибелі людей. Найбільш часто подібні пожежі – наслідок куріння в ліжку в нетверезому стані. Саме через це наприкінці року оперативні зведення пожежної охорони швидше нагадують звістки з фронту, аніж власне оперативні зведення.

    В управлінні МНС України в Закарпатській області наразі готують комплекс пожежно-профілактичних заходів, які мали зменшити негативні наслідки осінньо-зимового сезону, початок якого ближчає з кожним днем. Однак, вся ця робота буде зведена нанівець, якщо суспільство саме не повернеться до проблем особистої безпеки лицем. Бо навчити чомусь, і правилам пожежної безпеки зокрема, можна тільки тих, хто хоче цього навчитися. Інакше пожежникам знову доведеться грюкати у зачинені двері, а оперативні зведення таки почнуть нагадувати звістки фронту.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору