ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Пожежна безпека очима дітей

  18 августа 2019 воскресенье
  Аватар пользователя uzhgorod

  Навряд чи можна вважати рівень знань правил пожежної безпеки закарпатцями зразковим. Про це свідчать хоча б той факт, що пожеж від такої причини як необережне поводження з вогнем в області не меншає. Своїх 250-300 випадків ця причина „збирає” щороку. На неї, до речі, припадає й шістдесят відсотків випадків травмування людей та чималий відсоток загибелі. За необережним поводженням з вогнем зазвичай криється звичайнісіньке незнання вже згадуваних правил та їх вимог. Однак навчати дорослих тіток і дядьків надто важко. По-перше, вони самі того не вельми хочуть, а по-друге в них вже виробилися певні життєві стереотипи, в які внести зміни може хіба якийсь надзвичайний випадок.

  Простіше, але водночас і не менш важко, зростити покоління, яке вважатиме правила пожежної безпеки такою ж усталеною нормою, як відвідування школи. Саме таку мету ставить перед собою Міністерство надзвичайних ситуацій, підтримуючи рух Дружин юних пожежників та влаштовуючи різноманітні дитячі конкурси, в такий спосіб намагаючись долучити дітлахів до їх вивчення.

  Переслідують цю мету і на Закарпатті. 21 березня тут фінішував обласний конкурс на кращий дитячий малюнок. Найбільш активними його учасниками стала дітвора з Мукачівщини, Берегівщини, Березнянщини, Міжгірщини, Рахівщини та Хустщини. З цих адміністративних одиниць надійшла найбільша кількість малюнків. Однак беззаперечними лідерами у цій справі стали маленькі ужгородці. Саме вони забезпечили найбільше „роботи” комісії, яка відбирала кращі малюнки для участі в загальноукраїнському конкурсі. Наразі малюнки в дорозі до Києва, де їм доведеться „зажити” оцінку ще одного, тепер вже столичного журі. Втім, як би не склалася їхня доля, в Управлінні МНС в Закарпатській області вже визначилися з переможцями обласного рівня конкурсу, які свої призи отримають на початку квітня.

  В обласному центрі, окрім поодиноких учасників, до участі у конкурсі долучилися і цілі навчальні заклади. Одним з них став НВК „Гранд”, малеча якого передала ужгородським рятувальникам 32 своїх малюнки. Аби гідно оцінити таку активність, пожежники в свою чергу завітали до вихованців цього навчально-виховного закладу, захопивши з собою солодощі та дещо з приладдя потрібного для малювання. Їх прихід перетворився на цікаву гру у запитання та відповіді, а за кожну правильну дітлахів винагороджували якимось з призів. Як не дивно, але у маленьких вихованців „Гранду”, запитань, до дорослих „дядь” у форменому одязі виявилося не менше, ніж у них до малечі.

  Користь від подібних заходів, вважають в Ужгородському РВ УМНС, чимала і навіть не вимагає якихось додаткових пояснень. Принаймні, навряд чи хтось з дітей цього закладу пустуватиме з сірниками чи залишить непогашене багаття в лісі. Відзначають потрібність таких відвідин і вихователі „Гранду”. Бо одна справа, коли розповідь про пожежу звучить з вуст вчителя, і зовсім інша, коли те саме розповідає людина, яка причетна до гасіння вогню.  Віталій Ільницький, Ярослав Бабяк

  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору