ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Природа — це наш спільний дім!

  20 июля 2024 суббота
  81 переглядів

  У редакцію „UA-Reporter.com” надійшов лист з Державного управління еко-логії та природних ресурсів у Закарпатській області зі Зверненням до мешка-нців гірського краю, текст якого подаємо нижче:Шановні краяни, керівники районів, міст та сіл області, керівники підприємств та установ!  Серед усіх екологічних негараздів, на які в першу чергу звертає увагу держуправління екоресурсів у Закарпатській області, найбільше турбує проблема відходів. Проблема стихійних сміттєзвалищ стала надзвичайно актуальною як для усієї України, так і для нашої області. Якщо раніше у населених пунктах нагромаджувалися переважно органічні відходи, які просто перегнивали, то з появою полімерної тари стихійні сміттєзвалища стали з’являтися повсюди. Це результат цілого комплексу проблем, пов’язаних з безвідповідальним та безгосподарним поводженням з твердими побутовими відходами. Але насамперед – це проблема рівня нашої культури.

  Ми повинні пам’ятати, що відходи не просто забруднюють довкілля області, а є бомбою сповільненої дії. Речовини, які виділяються від тривалого перебування на ґрунті, під дією природних факторів становляють серйозну небезпеку для здоров’я людей.

  Нинішня екологічна ситуація показує, наскільки швидко людство рухається у напрямі самознищення. Ще у 1809 р. Жан-Батіст Ламарк сказав: “Інколи здається, що призначення людини полягає в тому, щоб знищити свій рід, попередньо зробивши земну кулю непридатною для життя”. Ці слова є надзвичайно актуальними нині. Але ми забули, що людина створена Богом на добрі справи. Ми повинні прагнути підтримувати гармонію у природі, спрямовувати свої зусилля на виховання гуманістичних цінностей та орієнтирів у наших дітей. Кожен закарпатець має зрозуміти, що, засмічуючи ліси та річки, ми перетворимо наш край у суцільний смітник. Задамо собі запитання: що ми залишимо після себе прийдешнім поколінням? Нинішня поведінка є злочинною перед природою, перед нашими діть-ми та й перед самим собою.

  Здавна Закарпаття називають Срібною Землею, і воно асоціюється з цілющим гірським повітрям та чистим довкіллям. Чи можемо ми нині застосувати такі епітети? Мабуть, ні. Погляньмо, що коїться навколо нас – у дворі, на вулиці, біля річки, у лісі. Тепер нашими спільними зусиллями ми повинні повернути собі втрачену репутацію і зробити наш край взірцевим для всієї України!

  Державне управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області звертається до усіх закарпатців: припинімо хижацьке ставлення до нашої чарівної природи в ім’я майбутнього. Бо природа – це не тільки ресурси, це наш спільний дім, в якому жити нам і нашим дітям та онукам.

  З повагою,

  Михайло САДОВА, начальник Держуправління екології та природних ресурсів в Закарпатській області

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору