ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ринки Закарпаття "забиті" недоброякісною м’ясною та ковбасною продукцією?

    24 апреля 2024 среда
    71 переглядів

    За інформацією працівників ветсанслужби й управління у справах захисту прав споживачів у Закарпатській області, ринки й магазини гірського краю переповнені недоброякісною м’ясною та ковбасною продукцією. Так, за словами начальника Управління ветеринарної медицини в Закарпатській області Юрія Садварі, лише за три місяці поточного року обстежено майже тисячу об’єктів, підконтрольних держветслужбі (забійні та м’ясопереробні підприємства, господарства різних форм власності). У результаті виявлено 235 різних порушень, з обігу вилучено майже дві тисячі кілограмів продукції птахівництва, 180 кг м’яса та м’ясопродуктів з яловичини, понад 243 кг м’яса та м’ясопродуктів зі свинини, півтисячі кілограмів риби та рибопродуктів, молокопродуктів. Практично 2,4 тис. кг продукції працівники ветслужби утилізували.

    Не встигли мешканці Закарпаття забути про 11 тонн свіжомороженої недоброякісної риби, виявленої в одному з супермаркетів обласного центру, як відповідні контролюючі органи зафіксували новий цікавий факт. Нещодавно закарпатські правоохоронці затримали кілька тонн риби. Як і в багатьох попередніх випадках, на ящиках не виявилося маркування, документів на продукцію, відповідно, також у водіїв вантажівки не знайшлося. Але під час ретельного огляду товару правоохоронці виявили, вочевидь, лише випадково не здертим малесенький папірець. А на ньому — і вся потрібна інформація, яка просто шокувала міліціонерів: з’ясувалося, що завезена з Польщі риба призначена виключно для годування тварин. До нас її везли продавати людям...

    А в одному з сіл на Мукачівщині правоохоронці та ветеринари затримали майже сотню ящиків курячих ніжок без маркування. Окрім них, у затриманій вантажівці знайшлося 70 кілограмів курячих крилець та 180 кг копченої скумбрії. Звичайно ж, жодних документів про те, хто є виробником товару, а також посвідчень відповідних служб про якість та безпеку на курятину та рибу не знайшлося...

    «З огляду на подібні речі, при купівлі риби варто пам’ятати все-таки основні принципи — у нас заборонено продавати нерозчинену рибу! — прокоментував Ю.Садварі. — У жодній країні світу не продають таку рибу, як у нас, адже саме в потрусі зазвичай заводяться гельмінти тощо. Звичайно ж, населення спокушається на нижчу ціну, за якою продається така риба, однак якщо ті нутрощі відняти, то вийде ціна філе чи риби патраної».

    Доволі складна ситуація на Закарпатті з м’ясом та виробами з нього. Показовими в цьому плані є висновки перевірки, здійсненої за завданням ОДА працівниками Закарпатського обласного управління у справах захисту прав споживачів. За інформацією начальника управління Віталія Танчинця, лише протягом першої декади квітня 2005 року захисниками прав споживачів перевірено 550 кг м’ясних та ковбасних виробів на ринках Ужгорода й Мукачевого. Забраковано 78% від перевіреної кількості!

    Зокрема, лише на одному лотку й лише на одному з ринків міста Ужгорода виявлене м’ясо свиняче у вакуумній упаковці виробництва Словаччини, яке реалізувалося з простроченими термінами придатності. Ще два словацькі види напівкопчених ковбас були без сертифікатів відповідності, супровідних документів, доступної інформації. Рулети, хлібець м’ясний, сало варено-копчене, лопатка свиняча реалізовувалися без будь-якого маркування, відповідно, й без вказування виробника продукції, складу, дати виготовлення тощо. Більше того, у продавця навіть не знайшлося дозволу санітарно-епідеміологічної служби на реалізацію м’ясних товарів на ринку.

    Цікавим є ще один факт, наведений працівниками служби за результатами перевірки: близько 80% ковбасних виробів, що реалізуються на ринках та в торговельній мережі Закарпаття, завозяться з-за меж області й навіть країни.

    Загалом, за словами В.Танчинця, лише за результатами цієї перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 60 осіб, накладені на них штрафи сягають 5 тис. грн., застосовані економічні санкції перевищують 15 тис. грн. Але навіть приписи та штрафи не змушують горе-підприємців торгувати якісними товарами. Працівники ветслужби бідкаються з цього приводу й нарікають на недосконале законодавство, а вірніше, — на надзвичайно низькі штрафи, які згідно з адміністративним кодексом можна накласти на правопорушників. «Приміром, потягом першого кварталу поточного року притягнуто до адміністративної відповідальності доволі багато посадовців — 206 осіб, — каже Ю. Садварі. — Та, на жаль, адмінштрафи не є перешкодою для вчинення інших правопорушень у сфері торгівлі продуктами харчування. Здебільшого вони не перевищують 51 гривню».



    Наталія Попович, м.Ужгород

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору