ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Рятувальники Закарпаття намагаються запобігти поширенню дитячого травматизму

  17 июня 2019 понедельник
  Аватар пользователя uzhgorod

  Оперативно-рятувальна служба Закарпатської області відвідує табори відпочинку дітей. У такий, доволі нетрадиційний спосіб, закарпатські рятувальники намагаються запобігти поширенню дитячого травматизму. До цього спонукає сумна статистика – щодня в нашій країні через нещасні випадки гине чотири дитини. Нескладна арифметика - за тиждень країна втрачає один помірно укомплектований шкільний клас середньостатистичної загальноосвітньої школи, а за рік в країні гине майже півтори (!) тисячі юних громадян.

  Ужгородські рятувальники свої виїзди у місця дитячого відпочинку розпочали з дитячого табору, розташованому в Палаці дітей та юнацтва. Сьогодні цей заклад щоранку відкриває свої двері для 150-ти маленьких ужгородців, які тут відпочивають, спілкуються поміж собою, а також „вдало замасковано” навчаються.

  Самі відвідини розпочалися у невимушеній бесіді між дітьми та рятувальниками. Під час неї дітям розповіли як діяти під час пожежі, що робити, коли вона виникне та чого не робити аби спричинити появу вогню, навчали правилам поводження на воді та у лісі. Певна стриманість на початку, до кінця перетворилася на веселу гру в запитання та відповіді. При цьому демонструвати свою ерудицію доводилося не тільки дітям, але й людям у погонах, яким школярі часто задавали не такі вже й прості запитання.

  Найбільш сміливі змогли не тільки поставити запитання, але й позмагатися у швидкості з одягання костюмів рятувальника та його спорядження. Однак чи не найбільш захопливе видовище очікувало на дітей на подвір’ї, де стояв справжній пожежний автомобіль. І поки діти змагалися, рятувальники розпалили вогнище, а відтак й продемонстрували сам процес його гасіння, використовуючи воду та піну, повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі пропаганди управління МНС України в Закарпатській області..

  По тому як полум’я припинило своє існування, дітлахи мали змогу ближче ознайомитися з пожежною технікою та рятувальним обладнанням, яке стоїть на озброєнні в закарпатських пожежників, одягнути апарати на стисненому повітрі (вага одного складає 17 кг і він застосовується у непридатному для органів дихання середовищі), чи, приміром, „приміряти”теплозахисний костюм. Однак, чи не найбільшу зацікавленість у дітей викликала можливість посидіти за кермом водія пожежного автомобіля. Насамкінець зустрічі серед хлоп’ячої половини маленьких ужгородців, що сьогодні відпочивають в Падіюні, не залишилося жодного хто б не спробував себе у цій ролі.

  Коментуючи цей захід, виконуючий обов’язки заступника начальника закарпатських рятувальників Василь Ковач розповів, що навчання дітей правилам безпечної життєдіяльності та поведінці при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій вважається пріоритетним в діяльності наглядово-профілактичного блоку оперативно-рятувальної служби.

  Сам факт зростання кількості випадків дитячого травматизму в УМНС України в Закарпатській області пояснюють початком літніх канікул. Закінчилася школа, тому діти „випали” з-під контролю педагогів, які опікувалися ними у першій половині дня, і залишилося на самоті, або в кращому випадку на дідусів та бабусь, які вже не в змозі забезпечити надійний нагляд за верткими онуками. Залишаючись без нагляду дорослих, діти часто граються з сірниками, користуються електропобутовими приладами, ходять на річку тощо, що нерідко завершується трагічними наслідками.

  А проведення подібних заходів повинно дати свої позитивні результати, адже з усього почутого та побаченого, у пам’яті підлітка що-небудь все ж таки закарбується.

  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору