ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

СЕЗ "Закарпаття": Одностороннє скасування умов інвестиційної діяльності є грубим порушенням конституційних прав інвесторів

  29 ноября 2020 воскресенье

  Для всіх інвесторів, які чесно виконували взяті на себе зобов’язання в рамках спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку, будуть збережені пільги, які існували раніше. Таке рішення було ухвалено сьогодні на засіданні спеціальної робочої групи з питань вивчення діяльності СЕЗ і ТПР, повідомив після засідання керівник групи, перший віце-прем’єр-міністр України Анатолій Кінах."Ми прийняли рішення, що одностороннє скасування умов інвестиційної діяльності є грубим порушенням конституційних прав інвесторів. До 30 серпня буде проведена остаточна інвентаризація інвестиційних проектів у рамках СЕЗ і ТПР. Ті проекти, які відбувалися з порушеннями чи ознаками корупції, будуть скасовані, а ті, де виконувалися зобов’язання, будуть завершені на тих же пільгових умовах", - підкреслив Анатолій Кінах.

  За його словами, інвентаризація інвестпроектів проводитиметься спільними зусиллями уряду, облдержадміністрацій та керівників спеціальних економічних зон. "У 10-денний строк вся інформація вже буде в уряді, а до 30 серпня ми остаточно завершимо інвентаризацію", - сказав він.

  Анатолій Кінах заявив, що пільговий режим інвестицій буде продовжено не для 4-х або 16-ти підприємств, про що раніше заявляли Сергій Терьохін і Віктор Пинзеник, а щонайменше для половини інвесторів в українські спеціальні економічні зони. "Для прикладу можна взяти Харківську область, де затверджено 67 інвестпроектів, 7 з яких уже скасовано. По інших проектах, за даними обладміністрацій, мінімум 30 здійснюються ефективно. Аналогічна інформація є і по Донецькій області, і по Закарпаттю", - заявив перший віце-прем’єр.

  Що стосується тих інвесторів, які неналежно виконували свої зобов’язання, то, за словами Анатолія Кінаха, вони можуть оскаржити скасування інвестпроектів у судовому порядку. "Всі ті проекти, які мають прояви корупції, будуть однозначно скасовані, і це вже відбувається", - заявив він.

  У цілому ж, прогнозуючи ненадходження до бюджету внаслідок збереження пільгових режимів інвестиційної діяльності, Анатолій Кінах зазначив, що надходження до бюджету від цього не зменшаться, а навпаки збільшаться. "Ми дамо завдання - порахувати, що відбудеться з надходженнями до місцевих і центральних бюджетів, проведемо дискусії. Але я переконаний: там будуть не втрати, а додаткові надходження", - підкреслив він.

  Раніше проектом протоколу засідання робочої групи планувалося, що для інвесторів, які чесно виконують свої обов’язки, не буде збережено існуючі пільги, а введено компенсаційні заходи. Так, проектом протоколу передбачалося звільнення цих інвесторів від сплати ввізного мита на період реалізації інвестиційного проекту, але не більше, ніж на два роки, при ввезенні на митну територію України устаткування та комплектуючих до них, а також надання можливості переукладання договорів та контрактів по проектах, які реалізуються на територіях СЕЗ, де запроваджено режим спеціальної митної зони.  Урядовий портал

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору