ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Шити чи не шити?!Сотні тисяч українських швачок можуть лишитися без роботи.

    16 апреля 2024 вторник
    23 переглядів

    Керівники найбільших швейних підприємств запевняють - легка промисловість на межі зникнення. Вже за кілька місяців десятки великих фабрик зупиняться. Швейники підготували урядові свої вимоги.Шити чи не шити. Така риторика звучить нині на більшості вітчизняних підприємств. Великі податки разом з чималими обсягами контрабанди зробили вітчизняну продукцію неконкурентноспроможною. Дешевше привезти готову сорочку з-за кордону, аніж пошити вдома, - запевняють виробники, хоча робоча сила в Україні вважається дармовою.



    У пошитті однієї сорочки беруть участь п’ятдесят швачок. І це при тому, що їхню роботу оцінюють в десять гривень



    Виходить, на одній сорочці українська швачка заробляє двадцять копійок. У середньому - вісімсот гривень на місяць. Така обставина зробила професію непрестижною. На підприємствах галузі майже десять тисяч вакансій. Невдовзі їх може побільшати, стверджують виробники. Багато одягу до України ввозять за демпінговими цінами - приблизно долар за чоловічу сорочку. А це у кілька разів менше за собівартість вітчизняних виробів.



    Григорій Каліхман, керівник швейного підприємства "Каштан"

    Парадокс заключается в том, что наша продукция успешно носится во всех европейских странах и с большим трудом продается здесь, потому что нет равных условий экономического функционирования.



    Виробники пропонують активніше регулювати імпорт. Дуже часто імпортер уникає сплати двадцяти відсотків податку на додану вартість і десяти відсотків ввізного мита. Це створює пільгу на ринку для того таки китайського одягу, і проблему для українського.



    Олександр Бородиня, голова Ліги виробників взуття, шкіргалантереї, хутрових виробів

    Деякі вітчизняні виробники взуття, які створили гарний бізнес. розвивали його, готували кадри, закривають виробництво і переміщують його в Азію, виганяючи своїх робітників, залишаючи тільки кладовщиків і замовляють це взуття під своєю розкрученою маркою вже в Азії.



    Якщо уряд не створить однакових умов конкуренції, швейники погрожують зупинкою підприємств. Свої вимоги вони виклали в листі, але довго не чекатимуть.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Актуально для Ужгорода