ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

"Словник прізвищ закарпатських українців" презентовано в Ужгороді

  23 ноября 2020 понедельник

  У Карпатському інформаційному агентстві в Ужгороді презентовано "Словник прізвищ закарпатських українців" професора Ужгородського національного університету, доктора філологічних наук Павлі Чучки. Відтепер кожен охочий зможе дізнатися про своє прізвище багато цікавого, зокрема, коли вперше у документальних хроніках було воно згадане. Історико-етимологічне дослідження прізвищ закарпатських українців тривало майже 40 років. Праця містить понад одинадцять з половиною тисяч прізвищ.

  Павло Чучка зізнався, що ніколи не думав, що виконає такий титанічний труд, однак зараз пишається ним і може годинами розповідати про те, яку основу має прізвище, про що воно говорить і як варіюється в різних слов’янських мовах. У збиранні матеріалу професорові допомагали студенти. Однак, кожне прізвище Павло Чучка перевіряв: "Я буквально ходив по селах, слухав ті прізвища, потім йшов до сільради, перевіряв написання. А відтак, заглиблювався в історичні джерела і там вивчав, як пишеться та звучить те чи інше прізвище".

  За словами професора, відтепер кожен закарпатець зможе довідатися, що означає його прізвище, звідки походить, де воно найчастіше зустрічається, яка соціальна належність носія і навіть можна дізнатись, коли вперше це прізвище згадано в документальних хроніках. Як повідомив професор, на Закарпатті є прізвища, які згадуються в документальних хроніках 15 століття. Є такі, пояснення яким науковець так і не знайшов. За словами Павла Чучки, найпоширеніше на Закарпатті прізвище Попович.

  Книжка видана львівським видавництвом «Світ», однак у продажу її нема. За його словами, 250 примірників Закарпатська ОДА закупила для наших бібліотек, однак усі ці книги чомусь осіли у підвалах університетської книгозбірні.

  Професор Чучка переконаний, що це унікальне й цінне видання, оскільки подібного йому немає у всьому слов’янському світі.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору

  Комментарии

  Аватар пользователя Гость

  А послатися на Ужгород.нет.уа слабо?

  Аватар пользователя Гость

  А при чому тут Ужгород.нет.уа? такий же матеріал є на "Колибі" - (kolyba.org.ua) і взагалі його розповсюджував Карпатський інформаційний центр, де й проходила прес-конференція.

  Аватар пользователя Гость

  Xvatyt' sperechatys'. Davajte krasche poterevenym na www.uzhhorod.com

  Аватар пользователя Гость

  До речі, цей матеріл є й на zik.com.ua.

  Аватар пользователя Гость

  Я очень хотела бы узнать корни своей фамилии. Не подскажете, есть ли такой сайт