ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

СПІКЕР СПРИИЯЄ КОРУПЦІЇ?

  02 июля 2020 четверг
  Аватар пользователя Гость

  Газета “Трибуна” за 6 лютого цього року на своїх шпальтах опублікувала масивний матеріал “Хто у черзі по досвід?” про найбільше суспільне лихо – злощасну корупцію. Але найбільше здивував один свіжий прецедент, який нещодавно мав місце в УжНУ. “Трибуна" пише:

  “...Ось свіжий приклад двотижневої давнини “боротьби” з корупцією в УжНУ. Тут на філологічному факультеті розгорнулася драма, справді варта сюжету для зйомок. Студент третьокурсник, вдаваний вождь студентського пролетаріату Андрій Любка, вирішив посприяти дівчаткам першокурсницям у складанні іспиту з “української усної народної творчості”. Бачачи в собі місцевого авторитета, хлопчина звернувся з проханням до викладачки О.М. Тиховської. Хоча пані Оксана й відмовила у будь-яких домовленостях, напористий Андрій не відступав. Через якийсь час він зателефонував до викладачки і попередив, що до неї додому прийде студентка Таня Пинзеник. Не беручи до уваги відмову, о 19 годині вечора у двері постукала дівчина. А коли пані Оксана спитала у чому справа, та відповіла, що їй потрібна консультація. Зайшовши в середину студентка попросила підтримати 10 однокурсників, що мають незадовільні оцінки, а за винагороду запропонувала гроші. Оксана Михайлівна відповіла, що такий варіант не можливий і виставила дівчину за двері. Встигла тільки господиня зачинити двері, як хтось постукав знову. Відчинила... і до квартири увірвалися троє чоловіків з відеокамерою. Миттєво тицьнувши посвідчення, виявилося, що це бійці 6-го відділу УМВС по боротьбі з корупцією, пригрозили п. Тетяні та її матері не чинити їм опору, бо вони мають право обшукати квартиру. На запитання, що вони збираються шукати, один із працівників УМВС відповів, що тут була студентка і мала дати хабара. Пані Тетяна сказала, що грошей не брала, а коли дівчина прийшла із наміром дати гроші, то нехай обшукують її. Бійці ж, звичайно, на слова не реагували, а чимдуж перекидали речі, книжки, документи і навіть білизну. Обшук супроводжували відео зйомкою, перевертали все верх дном протягом півтора години, не зважаючи на присутність трирічної дитини і сльози. На прохання матері припинити цей “цирк”, наказали їй замовкнути , бо виженуть із квартири, оскільки вона заважає їх “операції...”.

  Ну що тут скажеш? Інформація дуже шокуюча. Якщо коротенько проаналізувати те, що трапилося, то виходить дуже цікава і суперечлива річ. Суперечлива у плані лозунгів, акцій, які студентський парламент започаткував нещодавно в УжНУ. Якщо пам’ятаєте, то на шпальтах обласної преси (зокрема в газетах “Ріо”, “Фест”) були опубліковані замітки про боротьбу з корупцією у ВНЗ, ініційовані студентським парламентом УжНУ, “спікером” якого якраз і є той самий Андрій Любка. Вивішувалися оголошення, відкривалися “гарячі лінії”, проводилися інтелектуальні дискусії, де обговорювалися різноманітні шляхи викорінення такого поширеного явища, як корупція, хабарництво. І що вийшло? Спікер свідомо знехтував результатами своєї просвітницької роботи. Що з таких “громадських діячів” виросте в недалекому майбутньому – покаже час. А наразі, у творчих колах, до яких відносить себе наш “постмодерніст” А. Любка, склалася про нього не найкраща думка.

  Читач