ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Споживча кооперація Закарпаття: ладан подавати?

  27 января 2021 среда

  За підсумками колегії облдержадміністрації, яка відбулася минулого понеділка, прийнято цілий ряд доручень голови ОДА, серед яких, зокрема, про створення робочих груп з комплексної оцінки і перевірки діяльності підприємств споживчої кооперації області, яка до цих пір ще не може суттєво вплинути на економіку торгівлі. Ті, "певні" позитивні зміни в роботі підприємств і закладів системи споживчої кооперації, на яких наголошують керівники спілок обмежуються кількома фразами. У контексті ж загальнообласних соціально-економічних показників взагалі губляться. Для прикладу, роздрібний товарооборот споживчої кооперації, який ніби то і зріс за 8 місяців майже на 12% - це лише 5,3 % загального обсягу області. Причому, з року в рік цей показник зменшується.

  Втішає, що за 8 місяців 2004 року фінансовий результат системи споживчої кооперації є прибутковим, однак середньомісячний прибуток одного прибутково працюючого підприємства становить лише 114 грн., в той час як середньомісячний збиток одного збиткового - 1425 грн. Питома вага податків і зборів, сплачених до бюджетів всіх рівнів підприємствами роздрібної торгівлі та громадського харчування споживчої кооперації, становить лише 1,5% від загального по області показника, а кожне торговельне підприємство споживчої кооперації сплачує у 1,6 рази менше, ніж в середньому по галузі.

  Такі дані озвучив на прес-конференції голова обласної державної адміністрації Іван Різак, підкресливши, що подібна ситуація - результат пасивної діяльності як керівників облспоживспілки так і представників правоохоронних органів. Останнім, судячи з усього вищесказаного, є над чим попрацювати, оскільки об'єктивних пояснень подібної ситуації ніхто толком не озвучує, а про суб'єктивні воліє мовчати. Чому? Все дуже просто: будь-який товар вигідніше продати не з прилавка сільпо, а у приватній крамниці. І не є секретом, що власниками (негласними, звісно) таких приватних структур є самі коопераційні керівники.

  http://visnyk.info/tema.aspx?id=322 Олеся СОКОВИК "Вісник"

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору