ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Троє мукачівців отримали опіки внаслідок власної необережності

  01 декабря 2020 вторник

  Днями під кінець робочого дня біля одного із резервуарів на території відкритого акціонерного товариства “Закарпатнафтопродукт-Мукачево” розташованого на околиці міста Мукачево (Закарпатська область) виникла пожежа внаслідок якої опіки верхніх кінцівок та дихальних шляхів отримали три працівники цього підприємства. Як згодом з’ясувалось до появи вогню призвело порушення працівниками вимог пожежної безпеки під час проведення ними регламентних робіт на одному із резервуарів об’ємом тисячу кубометрів. Загалом-же на території підприємства розміщено 18 ємностей із загальним об’ємом близько 25 тисяч кубометрів нафтопродуктів. З огляду на потенційні можливості для розгулу вогню, збитки завдані підприємству від згорання кількох сотень літрів бензину марки А-76, а саме така його кількість знаходлилась у злощасній ємкості, можна вважати незначними, якби не травмування працівників… Хоча зараз потерпілі перебувають у реанімаційному відділенні Мукачівської районної лікарні всеж їх стан фахівці кваліфікують як стабільний, без загрози життю.

  Того дня троє робітників були зайняті на роботах по вивільненню резервуару від так званого “мертвого залишку”. Після відкачування нафтопродукту із резервуару на його дні завжди є залишок, вдкачати котрий неможливо стаціонарними насосами. Однак, по сьогоднішнім міркам, 500 літрів, хоча і неякісного, з осадами, бензину, нехтувати не варто. Тож двум машиністам насосної станції та водію бензовоза доручили відкачати той самий “мертвий залишок” за допомогою переносного насоса, який вони розмістили біля резервуару всередині спеціального обвалування, що є перепоною розливу нафтопродуктів внаслідок можливої його руйнації через пожежу чи вибух. Поки не вдалось з’ясувати, що завадило їм провести заземлення переносного насоса та провести ряд інших, необхідних у такій ситуації, застережних мір, однак, крім того вони також зняли й кришку оглядового люка на цьому резервуарі. Ланцюг порушень, на перший погляд незначних, хоча на нафтобазах незначних порушень годі шукати, врешті і призвів до спалаху палива на бензонасосі. Далі після займання, попередньо пролитого на землю палива, акуратність у роботі поки-що нам не притаманна, вогонь через відкритий люк миттєво поширився у середину резервуара. Усі троє робітників знаходились саме в епіцентрі спалаху бензину, що і завдало їм значних опіків. Скоріше за все часу на порятунок у них не було, адже все відбувалось з блискавичною швидкістю. Подальші дії персоналу були більш виваженими. На місце пожежі прибула місцева охорона на пожежній автоцистерні і до прибуття мукачівських вогнеборців лише охолоджували стінки палаючого резервуара, бо як виявилось піноутворювача у них не було. Пожежники, що прибули на місце, ліквідували пожежу за допомогою піногенератора за кілька хвилин.

  Низка допущених порушень викликає по меньшій мірі здивування, адже згадувані робітники не були новачками на підприємстві і цілком розуміли небезпеку недбалості при роботі з легкозаймистими рідинами. Попередній огляд місця події вказує на ймовірність виникнення електростатичного розряду на електродвигуні бензонасосу вд якого бензин спалахнув. Міжвідомчій комісії, що працює на місці надзвичайної події, гадаємо, вдасться з’ясувати всі обставини та причини що призвели до надзвичайної події.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору