ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Турбота про дітей війни

    24 апреля 2024 среда
    86 переглядів

    Визнанням на державному рівні важкого життєвого шляху громадян України, чиє дитинство збіглося з роками Другої світової війни, є прийнятий Верховною Радою України Закон "Про соціальний захист дітей війни" (№ 2195-IV від 18 листопада 2004 р.).Під його дію підпадають громадяни України, яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років. Закон установлює правовий статус дітей війни, визначає основи їх соціального захисту шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

    Зокрема цим законом передбачено:

    — право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, використання чергової відпустки в зручний для них час, одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання, право на 25;відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.

    Дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

    Вказані гарантії здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, а закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.

    У заключних положеннях Закону "Про соціальний захист дітей війни" зазначається, що діти війни можуть створювати свої громадські організації, які діють відповідно до законодавства України про об’єднання громадян. Реєстрація та легалізація їх відбуваються безплатно. Але вже виявлені випадки, коли окремі ділки, спекулюючи на недосконалому знанні цього закону, намагаються створювати і за гроші реєструвати громадські організації дітей війни, займаються поборами, що викликає незадоволення, справедливі нарікання і звернення в різні інстанції дітей війни.

    У зв'язку з цим обласна рада ветеранів, із врахуванням рекомендації Ради Організації ветеранів України, доводить до відома всіх ветеранських організацій, що під дію даного закону підпадають громадяни України, абсолютна більшість яких вже досягла пенсійного віку і є членами Організації ветеранів України. Це — ветерани війни, праці та військової служби» Обласна рада ветеранів за більш ніж двадцять років роботи накопичила великий досвід, виробила єдину систему соціального захисту та обслуговування ветеранів, тому, щоб не послабити цю систему і не викликати подальше розмежування та протиставлення старшого покоління, вважаємо за недоцільне відокремлення організацій дітей війни.

    Для цього обласна рада ветеранів рекомендує створити секції по роботі з дітьми війни в усіх районних, міських та первинних організаціях, залучити до їх керівництва кращих членів ветеранських організацій, забезпечити їм необхідні умови роботи, визначити всіх людей похилого віку, які підпадають під дію Закону України "Про соціальний захист дітей війни", і організувати в усіх ветеранських організаціях вивчення положень вказаного закону України із залученням фахівців управлінь юстиції, праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду.



    Іван БІГУНЕЦЬ, голова Закарпатської обласної ради ветеранів України.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору