ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Угорщина-Україна: Саболч-Сатмар-Березька та Закарпатська області сформували спільну концепцію розвитку прикордонних регіонів

    19 апреля 2024 пятница
    58 переглядів

    Прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань 10 лютого здійснить офіційний візит до Києва. З цього приводу власкор Укрінформу в Будапешті звернувся до глави угорського уряду з рядом запитань.- Пане Прем’єр-міністре, як ви оцінюєте стан і перспективи українсько-угорських зв’язків? Наскільки впливає на ці зв’язки минулорічне приєднання Угорщини до Євросоюзу?



    - В українсько-угорських відносинах важливе не стільки минуле, скільки майбутнє. Ті зміни, що відбулися останнім часом у вашій країні, не лише багатообіцяючі, але по суті змінюють і можливості, що криються у співробітництві. Через те, що Угорщина стала членом Європейського Союзу, Україна стала ближчою до ЄС не лише у географічному відношенні. Практично відразу зросла інвестиційна зацікавленість українськими територіями, що межують з нами, й за короткий період нашого членства в ЄС значно зріс між нашими країнами торговий обмін. Політика сусідства Угорщини вже здійснюється в рамках політики сусідства ЄС, цим самим сподіваємося реально сприяти модернізації, зближенню України з Євросоюзом.



    - Якими вам бачаться європейські шанси України? Якою може бути роль Угорщини у прискоренні євроінтеграції України?



    - Світова громадськість високо оцінює ту боротьбу, яку українське суспільство вело нещодавно на захист свободи і демократії, з метою утвердження в Україні європейських цінностей.



    Нове керівництво України сформулювало амбітну програму модернізації країни за рахунок глибинних реформ. Ми очікуємо, що незабаром вступить у силу План дій «ЄС-Україна», й поступово співробітництво розширюватиметься. З нашого боку ми надамо всіляку допомогу в здобутті успіху.



    Можна стимулювати транскордонне співробітництво, окремі освітні програми, які ефективно функціонували у минулому. Ми плануємо також розширити коло діяльності «Ніредьгазької ініціативи» з метою євроінтеграційної підготовки України.



    - Якими є пріоритети двостороннього торгово-економічного співробітництва? Чи відповідає можливостям його рівень?



    - Починаючи з 1996 року, наш взаємний торговий обіг щороку зростав, а у 2004 році перевищив 1 мільярд доларів США. Останнім часом збільшився й потік інвестицій. Приміром, угорські інвестиції в «Київ-Плазу» становлять 100 мільйонів доларів. Ми із радістю сприйняли успішну приватизацію в Угорщині АТ «Дуноферр» та «ДАМ Стіл», яку здійснила корпорація «Індустріальний Союз Донбасу». Євросоюзне сусідство України відкриває великі можливості для підприємницьких організацій двох країн, зокрема для одного із вузлів вантажних перевезень у напрямку «Схід-Захід» -Загоньсько-Чопського залізничного й автотранспортного перевантажувального району. Маємо намір розвивати П’ятий панєвропейський транспортний коридор. Крім цього, ми маємо намір підписати нову угоду про економічне співробітництво й завершити підготовку міжурядової угоди щодо точки перетину автомагістраллю угорсько-українського кордону.



    - Яким бачиться вам транскордонне співробітництво?



    - Це співробітництво є настільки тісним, що Саболч-Сатмар-Березька та Закарпатська області сформували спільну концепцію розвитку прикордонних регіонів. Крім цього, два уряди домовилися й про те, що на підтримку транскордонного співробітництва органів місцевого самоврядування створюватиметься змішана комісія. На таке співробітництво є величезна потреба, адже дві країни лише спільно можуть ефективно виступити проти забруднення довкілля, разом потрібно діяти й у сфері боротьби з повенями. Не кажучи вже про те, що відновлення лісів, впорядкування водогосподарства в Карпатах також становить спільний інтерес.



    «Урядовий кур’єр»

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Допоможіть знайти E-mail прикордонного відомства Угорщини. Скиньте пожалуйста на мій імейл [email protected]

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    люди допоможіть це тема моеї курсової не можу знайти літературу