ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Україна-Угорщина: точки об'єднання автомобільних доріг на кордоні

  28 ноября 2020 суббота

  Сьогодні міністр транспорту і зв'язку України Віктор Бондар і міністр фінансів Угорської Республіки Янош Вереш підписали угоду між Кабінетом Міністрів України і урядом Угорської Республіки про точки об'єднання автомобільних доріг на українсько-угорському кордоні в рамках Міжнародного (панєвропейського) транспортного коридору №5. Після підписання цього документа Бондар повідомив, що Україна і Угорщина йшли до цього 16 років. За його словами, угода є дуже важливою для розвитку транзитних потужностей обох країн, тобто ця угода дозволяє побудувати трасу Київ-Вінниця-Хмельницький - кордон з Угорщиною.

  Як повідомив Бондар, вартість будівництва дороги перевищить 4 млрд. євро. Він також повідомив, що будівництво розпочнуть відразу після підписання: в поточному році буде відпрацьована вся технічна документація, проектування, крім того, в поточному році буде проведений тендер з залучення приватного інвестора, який допоможе державі будувати дорогу. Саме будівництво почнеться в 2007 році і займе не менше 7 років, повідомив Бондар, передає "УНІАН".

  При цьому міністр відзначив, що дорога будуватиметься в рамках державно-приватного партнерства, тобто вести проект буде як держава, так і приватний інвестор. Проте, як відзначив присутній на підписанні глава «Укравтодору» Вадим Гуржос, основні ризики з фінансування, будівництва дороги лягають на інвесторів.

  Територією України проходять чотири міжнародні транспортні коридори (№3 №5 №7 (водний) №9), а також коридори Європа - Кавказ - Азія (TRACECA) і Балтійське море - Чорне море (Гдиня/Гданськ - Одеса/Іллічівськ).

  МТК №5 бере початок в Італії, проходить через Словенію, Угорщину та Словаччину. Його розвиток і модернізація пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні забезпечить можливість інтеграції транспортних мереж України в транспортні мережі країн Південної Європи.

  З угорською стороною мало узгоджуватися місце з'єднання автомагістралей в межах МТК №5 на спільному кордоні.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору