ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Український Голівуд розміститься в Закарпатті?

    29 марта 2024 пятница
    54 переглядів

    Протистояння романтиків та прагматиків завжди було невід'ємним супутником історії цивілізації. І, як не дивно, часто виливалося у досить-таки прогресивний конструктивізм. (Зрештою, добра частина термінів, вигаданих письменниками-фантастами, благополучно і доречно прижилася у світі реальному). Ідея В'ячеслава Капленка, яку він виношує уже сімнадцять років, романтичним ознакам відповідає стовідсотково. Але якщо вона стане реальністю — у що В’ячеслав Олександрович вірить попри все, — то всі ми, напевне, спитаємо себе: «І як ми раніше жили без Кінограда?».«Кіно сьогодні прогодувати себе не може, — вважає В'ячеслав Капленко. — І поступово я дійшов висновку, що кіно повинно займатися бізнесом, воно має якось заробляти гроші. Так виникла ідея «Кінограда».

    Ідеальним варіантом, вважає В'ячеслав Олександрович, для реалізації цієї ідеї є карпатський регіон. Унікальніть цього краю, безумовно, перспективна, і для облаштування «Кінограда», в якому мають функціонувати і туризм, і кіновиробництво, і сімейний відпочинок, й індивідуальний бізнес, підходить за всіма ознаками. «Закарпаття, як місце, я пропоную з багатьох причин, — пояснює Капленко. — По-перше, це географічні та кліматичні умови. Регіон розташований близько до багатьох країн, має унікальні умови для розвитку зимових видів спорту та відпочинку, гарний клімат влітку, нескінченні запаси мінеральної та термальної води».

    У цьому «Кіноедемі», за задумом В’ячеслава Капленка, мають функціонувати найрізноманітніші заклади: комбінат по виробництву атракціонів, сувенірів, реквізиту і декорацій, комплекс обробки кіно-, фото-, відеоматеріалів, підвісні канатні дороги, фунікулери, транспортні музеї, військовий музей, де можна було б постріляти з арбалета 16 століття, музеї макетних пейзажів та інші, звісно, заклади харчування, готелі тощо. Така ось розвинена інфраструктура з кіноухилом, яка зароблятиме чималі гроші й допомагатиме в такий спосіб спинатися на ноги вітчизняному кінематографу, фінансуючи нові фільми. (Одним із головних джерел поповнення кінобюджету, вважає В'ячеслав Олександрович, могла б стати оренда карпатських ландшафтів кіностудіями інших країн).

    Звісно, початкові інвестиції у цю справу мусять бути грандіозними, оскільки спрощеність та малобюджетність тут не припустимі за жодних умов: хто ж зацікавиться убогістю та примітивністю? Але й ця проблема поки що не є першочерговою. Головне на сьогодні для В'ячеслава Капленка — переконати керівництво, як державне, так і регіональне, що ідея варта того, щоб її підтримати, а ефект (фінансовий, репутаційний, емоційний і культурно-духовний) не примусить себе довго чекати.

    Переконує їх пан Капленко з 1988 року. Небезуспішно: має у своєму архіві позитивні відгуки від Михайла Гориня, Ганни Чміль, інших відомих людей та колег-кінематографістів. Але до відмашки, яка б нарешті ознаменувала собою початок грандіозного будівництва, ще дуже далеко. Нещодавно В'ячеслав Олександрович звернувся з листом до віце-прем'єрів Миколи Томенка та Анатолія Кінаха, передав інформаційні матеріали до Мінкультури, Міністерства освіти, інших закладів і дуже сподівається на те, що можновладцi, попри свою зайнятість, знайдуть хвилинку і для «Кінограда».

    Організувати «круглий стіл» із цього приводу і розповісти про свою ідею всім, кого вона зацікавить, Капленко готовий хоч завтра. Він також береться довести фактологічно, що кожен пункт його, на перший погляд, фантастичного плану насправді є реальним і можливим. «Розмах тут справді великий, — каже пан Капленко. — Але дробити «Кіноград», поділяти його на складові не можна: так він не функціонуватиме й ідея втратить свою привабливість. Треба будувати український «Голлівуд». Не менше».

    Сьогодні, на думку В'ячеслава Капленка, доцільно оголосити конкурс серед студентів архітектурних факультетів, які б запропонували проект «Кінограда». Коли з'явиться хоч щось матеріальне, коли буде зорганізована виставка цих макетів, оголошено переможця конкурсу тощо, тоді, можливо, і справа зрушить з мертвої точки, й «Кіноград» нарешті обросте новими, практичнішими подробицями свого літопису... Зрештою, за сімнадцять років свого існування ця ідея заслужила на те, щоб зробити перший крок у бік реальних починань.



    P.S. Детальніше дізнатися про «Кіноград» можна на сайті http://www.kinograd.kiev.ua



    Україна молода

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору