ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Управлінці навчатимуться керувати по-європейськи

    29 марта 2024 пятница
    63 переглядів

    В Ужгороді відбулася презентація програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва “Українська ініціатива”, відповідальним за реалізацію якої є Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України. На засіданні Ужгородського прес-клубу журналісти мали змогу дізнатися, що саме пропонує програма закарпатським керівникам, умови участі у проекті профільного навчання та стажування на підприємствах країн ЄС.Мета „Української ініціативи” – формування в усіх регіонах України критичної маси управлінців, здатних господарювати в умовах ринкової економіки та впроваджувати в неї європейські стандарти і новітні технології. Програмою „Української ініціативи” передбачені такі етапи підготовки менеджерів: щорічна шестимісячна (очна форма) та десятимісячна (очно-заочна форма) перепідготовка за напрямами „Менеджмент” та „Економіка і підприємництво” 1500 спеціалістів (32-40 років) вищої і середньої ланок управління підприємств і організацій на базі відібраних за конкурсом вищих навчальних закладів України. Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера чи економіста. Ця частина Програми фінансується з державного бюджету України.

    Валерій Бесараб, відповідальний секретар Міжвідомчого центру з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (МЦПК) повідомив, що за результатами перепідготовки спеціалістам пропонується два-три місяці стажування на підприємствах країн з ринковою економікою. Ця частина Програми здійснюється за рахунок міжнародної технічної допомоги в рамках Програми співробітництва Європейського Союзу і України (TACIS).

    З часу реалізації програми „Українська ініціатива” (з 2001 року), на жаль, жоден представник Закарпаття не брав участі у навчанні та стажуванні за кордоном, — повідомили доповідачі засідання. Особливо дивувався пасивності закарпатських підприємців керівник проекту Tacis “Підтримка “Української ініціативи” росіянин Олександр Кобишев: „Аналогічна українській програмі перепідготовки менеджерів діє і в Росії. Там конкурс становить 5 осіб на місце. За короткий час менеджери отримують ґрунтовні якісні знання, диплом. А після стажування за кордоном більшість учасників проекту налагоджують ділові контакти і приносять своїм підприємствам чималі суми інвестицій”.

    Керівники програми гарантують прозорість та чесність проекту стажування, адже остаточне рішення завжди за стороною що приймає. Уряди Німеччини, Франції, Швеції, Греції, Італії фінансують стажування українців на підприємствах за певним профілем спеціалізації стажера саме задля встановлення ділових контактів з Україною. Як свідчить статистика, кожен третій випускник програми протягом 6-8 місяців з часу проходження стажування засновує спільний бізнес з підприємством країни-приймача. Наприклад, івано-франківець, що разом з сім’єю фарбував автомобілі після стажуванні у Баварії збільшив річний обіг грошових надходжень до 2 млн. доларів, створив 100 робочих місць та центр, що навчає малярів.

    Аби стати учасником програми, розповів експерт проекту Євгеній Крисенко, необхідно чітко сформулювати мету навчання чи стажування, володіти розмовною іноземною мовою, розумітися в економіці, мати досвід роботи в управлінні.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору