ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Ужгород: Державної величі справи дитячі!..

  03 декабря 2020 четверг

  В любові до України, її народу зізнаються сьогодні майже всі політичні партії. Це й не дивно, адже скоро вибори. А на ділі небайдужих до долі держави обмаль. Хіба ж усі підтримують культуру? Ні!
  А треба! Бо є кого. Скажімо, “Малий Лувер” — об’єднання мистецького напряму, що згуртувало в собі здібних та обдарованих дітей.

  Полтавська звитяжниця Інна БЕСКІД з чорним, але дуже культурним котом.
  Полтавська звитяжниця Інна БЕСКІД з чорним, але дуже культурним котом.

  — Ініціатором його створення, — говорить заступник директора обласного центру народної творчості, голова ЗМА "Смак часу" Михайло Бескід, — вважається істинна донька духовної України Емма Романівна Левадська — людина надзвичайно закохана в давно обрану справу, вулкан творчої енергії. Плоди її педагогічної діяльності говорять самі за себе. Багатий урожай творчих успіхів зібрали, приміром, “малолуверці” в минулому році.

  Наприклад, у польському містечку Торонь щороку проводиться міжнародний дитячо-юнацький конкурс із образотворчого мистецтва. Десятки тисяч робіт розглядає міжнародне журі, відбираючи найліпші з них. Про рівень та масштабність Тороньського міжнародного конкурсу судіть самі: минулоріч у ньому взяли участь аж 56 країн. Журі розглянуло 29260 робіт. Із них на виставку відібрали 1234 роботи, серед яких з України — 889. Від Закарпаття відзначилися Вадим Мацола та Данило Ковач. Вони стали його дипломантами. Данило, до речі, став дипломантом ще одного, не зменш престижного конкурсу, присвяченого пам’яті Іллі Рєпіна, що проходив на Слобожанщині в Харкові. Нагородою за перемогу в ще одному міжнародному конкурсі “Срібний дзвін”, що відбушував в Ужгороді, стала творча путівка Д.Ковачу до Німеччини.

  Ще одна надія об’єднання “Малий Лувер” Анатолій Мишко виборов гран-прі на міжнародному конкурсі “Срібний дзвін”, а також став переможцем Всеукраїнського конкурсу “Планета очима українських дітей”. Серед лауреатів “Срібного дзвону”, мов квіточка, опинилась і зовсім юна Юля Половко.

  І вже в останній місяць славетного революціями і брехнями 2005 року у дивовижному природною красою і неприродним бандитизмом українському місті Полтава, багатому своїми культурними звершеннями, проходив міжнародний дитячо-юнацький конкурс образотворчого мистецтва імені юної художниці Саші Путрі. Серед його лауреатів — “малолуверці” Вадим Мацола, Юля Половко. Вперше в такому престижному конкурсі взяла участь і зовсім юна вихованка Емми Левадської Інна Бескід. Її актуальна в час безладдя і розбрату робота під назвою “Боже наш, Україну збережи!” була високо оцінена журі — “за творчий підхід, повноту розкриття запропонованої теми, високий рівень володіння технікою виконання та образотворчим матеріалом” Інночка нагороджена Дипломом конкурсу, стала його лауреатом. Дипломи вручав Почесний голова Фонду захисту і підтримки талановитих дітей народний депутат України пан Кукоба.

  — Любіть, панове, Україну так, як люблять її наші діти — ніжно та щиро, — сказав він. — Ніжно та щиро любіть! Тоді й наша культурна нива родитиме щедро та рясно.

  В Закарпатті вона вже родить, як багатодітна мати — активно і постійно. Радують врожайністю і вихованці “Малого Лувера”. Дивує і водночас захоплює енергія та оптимізм їх керівника Емми Левадської.

  — Своєю натхненною творчою працею “малолуверці”, — лірично говорить вона, — по крупиночці, зате впевнено і з великою любов’ю наповнюють духовну скарбницю українського народу, забезпечують національній культурі гідне місце у світовому культурному просторі.

  …Лиш би скарбницю ту не розкрадали!  Василь ЗУБАЧ.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору

  Комментарии

  Аватар пользователя Гость

  'Любіть, панове, Україну'....вот так, всю сразу. Может лучше начать с жены/мужа, детей, родных, своего города, своей родной Подкарпатской Руси, а там уже и до Украины дойдём. У неё и так 39 миллионов любящих, а у нас не так много родных. Вот так, любить всё сразу и ничего конкретно. Её очень сильно лидеры любят, по миллиону долларов в день - понятно, что вся страна так любить хочет. Кохаймося.