ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Ужгород: Фракція Соцпартії в Закарпатській обласній раді заявляє про порушення законодавства в процесі реорганізації відділів освіти у районах краю

  30 ноября 2020 понедельник

  13 червня 2005 року Закарпатською обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження №299-р “Про утворення відділів освіти, релігій та у справах національностей”, згідно якого головам районних держадміністрацій та міськвиконкомів рекомендується утворити у структурі державних адміністрацій та міськвиконкомів відділи освіти, релігій та у справах національностей.
  Необхідність створення таких відділів в розпорядженні мотивовано багатонаціональним та поліконфесійним складом населення області і потребою в оперативному реагуванні на запити релігійних громад та національно–культурних товариств, у вирішенні проблем формування духовності та толерантності на місцях.
  В Рахівському, Хустському, Міжгірському, Виноградівському, Іршавському та Берегівському районах вже створені зазначені відділи, у зв’язку з чим ліквідовано відділи освіти.
  Низка депутатів обласної та районних рад, зокрема члени фракцій Соціалістичної партії України, гадають, що така реорганізація відбувається з іншою метою, ніж задекларовано в згаданих розпорядженнях обласної та районних адміністрацій.Свою думку вони обґрунтовують наступними чинниками:  1. В мотивувальній частині розпорядження відсутня характеристика особливостей національного та релігійного складу населення тих районів, де вже проведено згадану реорганізацію. До того ж, на рівні районів такі відділи створюються відповідно до розпорядження голови ОДА, хоч останнє носить виключно РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер.

  2. Внаслідок реорганізації управлінські освітні органи, в будь-якому разі, будуть наділені невластивими їм функціями, що негативно вплине на терміни реалізації Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ”) та Постанови Кабінету Міністрів України №1717 від 16 листопада 2000 року “Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”.

  3. В Тячівському, Мукачівському, Свалявському, Ужгородському, Великоберезнянському, Перечинському районах релігійні та національні питання стоять набагато гостріше, однак там подібна реорганізація не відбувається і, офіційно, не планується.

  4. Подібна реорганізація в принципі є грубим порушенням Конституції України, адже статтею 35 визначено, що “церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа від церкви”. Крім того, функції відділу освіти не лише не переплітаються з питаннями релігій, а, навпаки, згідно зі ст. 9 Закону України „Про освіту”, навчально-виховні заклади відокремлені від релігії (релігійних організацій). Також така реорганізація суперечить низці інших Законів України, Указів Президента України і Постанов Кабінету Міністрів України, які чітко визначають процедуру створення відділів та структуру органів місцевих адміністрацій. В цьому контексті, дивує те, що згадане розпорядження голови Закарпатської ОДА суперечить рекомендаціям Президента України, відповідно до яких в структурі районних державних адміністрацій передбачається функціонування окремих відділів освіти.  У зв’язку з вищенаведеним депутати обласної ради звернулися до голови Закарпатської обласної ради п. Миколи Андруся з проханням розглянути це питання на черговій сесії і ухвалити рішення з рекомендацією голові Закарпатської обласної державної адміністрації усунути порушення законодавства, спричинені реорганізацією відділів освіти.  Фракція Соціалістичної партії України в обласній раді також звертає увагу на наступне:  Необхідність створення відділів освіти, релігій та у справах національностей в розпорядження мотивовано багатонаціональним та поліконфесійним складом населення області і потребою в оперативному реагуванні на запити релігійних громад та національно–культурних товариств, у вирішенні проблем формування духовності та толерантності на місцях. Однак в розпорядженні не зазначено, яким чином вирішення цих питань стосується освіти та сприяє розвитку освітніх процесів у районах.

  Сама реорганізація відбувається зі значними порушеннями законодавства. Яскравий приклад: в оголошенні про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад у новоствореному відділі освіти, релігій та у справах національностей Міжгірської РДА, опублікованому районною газетою “Верховина” (28 липня 2005 р., №55 (9652), стор. 4), зазначається, що участь у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника відділу можуть брати особи з вищою освітою віком до 40 років. Останнє є прямим порушенням трудового законодавства, яке не передбачає таких вікових обмежень.  Визнаючи необхідність існування в структурі РДА відділів у справах релігій та національностей, зважаючи на всі вказані факти та на практику використання освітніх закладів у пропагандистських цілях під час виборів Президента України, вбачаючи тенденційність та вибірковість у застосуванні розпорядження голови ОДА, за ініціативи Закарпатського обкому СПУ фракція Соціалістичної партії України в обласній раді вимагає від голови Закарпатської ОДА скасувати своє розпорядження від 13 червня 2005 року №299-р “Про утворення відділів освіти, релігій та у справах національностей” як таке, що суперечить чинному законодавству України та рекомендаціям Президента України і не є ефективним з огляду на реалізацію державної політики як в галузі освіти, так і в міжконфесійній та міжнаціональній сферах.  Голова фракції СПУ в Закарпатській обласній раді В.В.Дудинець

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору