ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Ужгород і Москва готові до співпраці

  29 ноября 2020 воскресенье
  Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов та префект Північно-Східного адміністративного округу м.Москва Ірина Рабер
  Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов та префект Північно-Східного адміністративного округу м.Москва Ірина Рабер

  Яскравим підтвердженням цього стали результати 3-денного візиту до столиці Російської Федерації на запрошення мера Москви Юрія Лужкова офіційної делегації обласного центру Закарпатської області на чолі з Ужгородським міським головою Віктором Погорєловим. Як зауважив останній, підготовка до відвідин Москви делегацією Ужгорода, до якої входили також начальник управління по туризму і курортах Закарпатської облдержадміністрації, депутат Ужгородської міської ради Сергій Слободянюк, настоятель православного Хресто-Воздвиженського Собору в Ужгороді протоієрей о.Димитрій Сидор та підприємець Федір Соханич, тривала упродовж 9 місяців. І вона себе повністю виправдала! Найбільш вагомим підсумком перебування ужгородців у російській столиці стало підписання Договору про дружбу та співробітництво між Ужгородом та Північно-Східним адміністративним округом Москви, населення якого складає 1 млн. 300 тис. і співвідносне з кількістю жителів Закарпатської області. Підписи під цим документом поставили префект Північно-Східного адміністративного округу м.Москва Ірина Рабер та міський голова м.Ужгород Віктор Погорєлов.

  Як повідомив "Р-ру" мер м.Ужгород Віктор Погорєлов численні зустрічі в російській столиці - як офіційні, так і неофіційні, - показали, що Москва серйозно налаштована на співпрацю. Як у економічній, так і гуманітарній сферах. Московським бізнесменам, зокрема, були презентовані два непрацюючі ужгородські підприємства - "Турбогаз" та "Ужгородський машинобудівний завод". Є певні сподівання, що незабаром одне з них отримає роботу - проведено попередні переговори про обладнання великого протичовневого корабля, який незабаром зійде на воду і який будується за кошти уряду Москви, судовими меблями закарпатського виробництва. Окрім того, є попередня домовленість про відпочинок дітей та студентів московських вузів на Закарпатті і навпаки - ужгородських школярів та студентів у Москві.

  Як зазначив член ужгородської делегації начальник управління по туризму і курортах Закарпатської облдержадміністрації, депутат міської ради м.Ужгород Сергій Слободянюк, підписання згаданого вище Договору про дружбу та співробітництво є надзвичайно важливою подією, адже Москва сьогодні є 10-мільйонним мегаполісом. А це - величезний і перспективний ринок. Як з огляду споживання екологічно чистих закарпатських продуктів, так і надання туристичних послуг. До приїзду офіційної делегації м.Ужгород для більшості москвичів, як і для росіян в цілому, туристичне Закарпаття, на жаль, було здебільшого білою плямою на їх відпочинковій мапі. Однак тепер справа, здається, таки зрушила з місця. В Ужгорода та Закарпатської області є кілька цікавих проектів та пропозицій щодо пожвавлення туристичного потоку між Москвою та найзахіднішим обласним центром України, які нині серйозно вивчаються в уряді Москви. А тому Сергія Слободянюка щиро дивує позиція українських буржуазних націоналістів по несприйняттю ідеології Єдиного Економічного Простору, яка може піднести фінансовий добробут як України в цілому, так і Закарпаття та Ужгорода зокрема. І першочергову роль у таких стосунках безумовно відіграє той факт, що діаспорара українців у Москві є третьою за чисельністю серед інших національностей, так як і наявність росіян в обласному центрі Закарпаття. Не може зрозуміти позицію тих представників українського політикуму та бізнесових кіл України, що ніяк не бажають нормального добросусідського розвитку українсько-російських відносин, і Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. А особливо з огляду на те, що чимало ужгородців і закарпатців зпробітчан працюють саме у Москві, про права та гарантії їх роботи також відбулися консультації.

  Сергій Слободянюк, який є також головою Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, мав також тривалу особисту розмову із заступником префекта Сергієм Михайловичем Науменком. Останній, як з'ясувалося, також пройшов горнило Афганської війни, є кавалером ордена Червоної Зірки. Було про що поговорити колишнім воїнам. Їх розмова стосувалася також громадської діяльності, специфіки роботи організацій воїнів-"афганців" в Закарпатті та Москві.

  Під час офіційного візиту до Москви члени делегації м.Ужгород були прийняті першим заступником мера столиці Росії, керівником Комплексу міського господарства Москви Петром Аксьоновим. Ужгородці ознайомилися з роботою столичного Департаменту житлово-комунального господарства, відвідали сміттєспалювальний завод.

  Під час перебування у Москві ужгородська делегація відвідала також Храм Христа Спасителя, відвідала резиденцію Патріарха Всія Русі - Данилівський монастир, - де у Відділі зовнішніх церковних зносин Російської православної церкви мала зустріч із архієпископом Калузьким Климентом. Останній, до речі, виявився сокурсником настоятеля Хресто-Воздвиженського собору в Ужгороді протоієреєм о.Димитрієм Сидором.

  Делегація обласного центру Закарпаття відвідала також новозведений басейн в Алтуф'євському районі м.Москва, де взяли участь у закладанні "Алеї Дружби".  P.S. На думку представників політичної та ділової еліти Москви, з якими зустрічалися під час свого візиту до столиці РФ члени ужгородської делегації, на Україні бажання розвивати плідні відносини з Росією сьогодні найяскравіше спостерігається лише у Києві та …Ужгороді.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору